fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Images

Włoski dziennik „La Gazzetta dello Sport” donosi, że organizatorzy argentyńskiej etapówki Vuelta a San Juan ogłoszą w poniedziałek, że tegoroczna edycja nie odbędzie się w dniach 30 stycznia-6 lutego. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. 

– Według naszych źródeł Vuelta a San Juan niestety nie odbędzie się w dniach 30 stycznia – 6 lutego. Być może jutro zostanie ogłoszony oficjalny komunikat. Wiele gwiazd – takich jak Filippo Ganna, Elia Viviani czy Peter Sagan będą musieli zmienić swoje plany na początek sezonu

– napisał zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany dziennikarz Ciro Scognamiglio.

Sezon w Argentynie planowali zainaugurować Remco Evenepoel, Peter Sagan, Richard Carapaz, Elia Viviani czy Chris Froome. Jeśli informacje Włochów się potwierdzą, to między innymi ci kolarze będą musieli poszukać innych wyścigów, które zaczną przygotowywać ich do głównych celów w sezonie 2022.

Przypomnijmy, że nie odbędą się również wyścigi w Australii – Cadel Evans Great Ocean Road Race oraz Tour Down Under.

Na świecie ponownie rozpędza się pandemia koronawirusa, głównie za sprawą bardziej zakaźnego wariantu omikron. Wobec tego widmo niepewności ponownie zawisa nad kolarskim kalendarzem. Ostatnio pisaliśmy o tym, że organizatorzy tzw. „opening weekend” za wczasu zrezygnowali ze strefy dla VIP-ów i przygotowują się do wariantu zawodów bez publiczności. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments