fot. Deceuninck-Quick Step

Pierwszy Francuz, który obronił tytuł mistrza świata w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego Julian Alaphilippe został uhonorowany prestiżową nagrodą Champion de Champions po raz trzeci z rzędu. 

W sezonie 2021 Julian Alaphilippe zdobył drugi tytuł mistrza świata w karierze, wygrał Walońską Strzałę, a także etapy w Tirreno-Adriatico oraz w Tour de France. Na mistrzostwach świata w Leuven po raz kolejny wykazał się niezwykłą determinacją oraz duchem walki i odwagi, dzięki czemu sięgnął po drugą tęczową koszulkę.

To wszystko zostało zauważone i docenione. W grudniu 29-letni Francuz otrzymał Vélo d’Or Français, a teraz po raz trzeci z rzędu nagrodę CHampion de Champions, także przyznawaną przez francuski dziennik „L’Equipe”.

– Ta nagroda daje mi dumę i radość. Wspaniale było otrzymać ją raz, a co dopiero trzy razy z rzędu – to niesamowite. Minionego sezonu nigdy nie zapomnę, ponieważ po raz pierwszy w swojej karierze jeździłem w koszulce mistrza świata i mogłem poczuć, jak niesamowite jest to uczucie. Ta nagroda daje mi wiele motywacji przed kolejnym sezonem, w którym ponownie będę ścigał się w „tęczy”. W każdym wyścigu będę dawał z siebie wszystko

– powiedział Julian Alaphilippe, cytowany przez oficjalną stronę internetową drużyny Deceuninck-Quick Step.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments