Dnia 15 stycznia 2022 roku o godzinie 10:00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowej siedziby znanego na całą Polskę sklepu rowerowego – Fabryka Rowerów. Przyszła lokalizacja to ulica Drogowców 12, Częstochowa. Na hucznym wydarzeniu obecni będą między innymi: Dariusz Baranowski, Przemysław Niemiec, Zenon Jaskuła, Michał Kempa, Irek Bieleninik, Tomasz Jaroński, Adam Probosz oraz Maria i Marcin Prokop.

Nowe miejsce na kolarskiej mapie Polski będzie ogromnych rozmiarów, cały kompleks, włącznie z magazynami czy lakiernią mierzyć będzie ponad 6200 metrów kwadratowych. Sama powierzchnia wystawowa to około 1100 metrów kwadratowych, gdzie zgodnie z zapowiedziami właściciela – Wojciecha Kluka, na ekspozycji umieszczonych zostanie 220 rowerów.

Sklep podzielony będzie na strefy, a poza rowerami marki Trek znajdziemy w nim marki takich firm, jak: pierwszy w Polsce Assos Store, CeramicSpeed, Garmin, Wahoo, Rudy Project, Shimano Service Center, Thule, Pirelli i wiele innych.

W rozmowie z magazynem Bikeboard Wojciech Kluk o rozwoju swojej firmy mówił tak:

Kilka lat temu myślałem, że przejście z 200 metrów na 500 będzie wystarczające. Dziś widzę, że był to organiczny rozwój. Wówczas nie było nas stać na otwarcie sklepu o powierzchni 1000 m2 nie tylko ze względu na finanse, ale i organizację. Na ul. Łódzkiej startowaliśmy przecież od 113 m2, następnie dochodziły kolejne metry kwadratowe i ostatecznie osiągnęliśmy 200 m2. Ale z czasem okazało się to za mało. Przejście do 500 m2 było dobrym krokiem. Ale przyrastały niewidoczne z punktu widzenia klienta magazyny, montownia, biura i kolejni pracownicy na home office. Rynek drastycznie się zmienia, a my nabywamy zupełnie nowe doświadczenia każdego dnia i jesteśmy nastawieni na rozwój.

Fabryka Rowerów będzie miejscem, które zajmie się swoimi klientami w pełni kompleksowo i zdecydowanie będzie czymś więcej niż zwykłym sklepem rowerowym. Zaletami tego miejsca będą dwa stanowiska do najwyższej jakości bike-fittingu, strefa regeneracji Weron, sala do fizjoterapii i ćwiczeń, strefa badań zakresu ruchowości. W Częstochowie powstanie pierwsze w Europie muzeum Treka, a także pub sportowy, kręgielnia czy stoły do gry w bilarda, by miło spędzić czas i odpowiednio zrelaksować się po udanych zakupach. Oficjalnymi partnerami Fabryki Rowerów będą dwa częstochowskie kluby – żużlowy Włókniarz i piłkarski Raków.

Ambasadorami Fabryki Rowerów są między innymi Przemysław Niemiec, Dariusz Baranowski czy Zenon Jaskuła, z pewnością będzie można ich spotkać podczas otwarcia. Otwarcie nowego miejsca na rowerowej mapie Polski poprowadzą znani dziennikarze – Marcin Prokop i Michał Kempa, którzy także będą reprezentować Fabrykę. W przyszłości planowane są wspólne wyjazdy rowerowe z byłymi kolarzami i wieloma innymi znanymi w środowisku kolarskim postaciami.

Wojciech Kluk wraz z ekipą szykuje jeszcze jedną niespodziankę. Do Częstochowy powróci szosowy wyścig Częstochowa Trek Race, a także wiele innych, ciekawych imprez kolarskich. Szczegóły poznamy 15 stycznia 2022 roku.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin jednego z największych sklepów rowerowych w Europie!

guest
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Franco Balerini spod Łosieczan
Franco Balerini spod Łosieczan

Szef – wizjoner
Ludzie tworzący tą firmę – wyjątkowi (Maniek , Czarek , Romek , Komarek i inni )
To szalony pomysł by być najlepszym sklepem rowerowym TREKa na świecie ale im to się uda. Była stodoła, jest hangar.
Kibicuję i będę wspierał.

Trzymam kciuki!!!

Andy
Andy

Wszystko bardzo fajnie, tylko o co ten prokopWSZYSKOWIEDZĄCY

Marek
Marek

Dlaczego nie ma dopisku, że jest to płatna reklama? 🤔

Pawcio
Pawcio

Rozbawiło mnie ze po zakupach zamiast człowiek pójść do domu to ma siedzieć i grać w bilard lub kręgle ha ha ha. Jak ktoś będzie chciał to pójdzie na coś takiego w innym wolnym terminie a nie po zakupach.

Jan
Jan

A Bieleninik i Prokop to też są postaci znane w środowisku kolarskim? Chyba mam braki w wykształceniu … oświećcie mnie! Teraz będą jeździć na darmowych firmowych Trekach do pracy po ścieżkach rowerowych?

Darek
Darek

No, że tak powiem rozmach budzący respekt. Bardzo dobry pomysł choć na warunki polskie (nadal mało dojrzałe pod względem kolarstwa) bardzo odważny. Mimo wszystko życzę powodzenia i trzymam kciuki z Opola.

Tadeusz
Tadeusz

Oto nowe miejsce, dla pielgrzymek ROWEROWYCH!!!

Michał rider
Michał rider

Prokop na rowerze buhaahaha kon by się uśmiał

tank
tank

Czy to kolejny sklep zwany „fabryką” czy zakład produkcyjny. Dzisiaj prawdziwe słowa zatraciły swą właściwość.Uczciwiej było napisać „Hurtownia rowerów”, bo „Akademii fryzur” mamy pod dostatkiem. To kolejne miejsce gdzie promujemy obca produkcje zamiast budować własne fabryki. Pewno unia europejska hojnie sponsorowała ta inwestycję..