fot. Rapha

Już za kilka dni rozpocznie się 12. edycja Rapha Festive 500 – wyzwania, które polega na tym, aby w dniach 24-31 grudnia przejechać 500 kilometrów na rowerze i udokumentować to w aplikacji Strava.

Brytyjska marka kolarskiej odzieży Rapha po raz pierwszy zorganizowała to wydarzenie w 2010 roku. Od tego czasu staje się ono coraz bardziej popularne i przyciąga większą liczbę uczestników. Od początku największym wyzwaniem jest to, aby w trakcie świątecznych dni znaleźć czas na rower. Ponadto naszym sprzymierzeńcem nie zawsze są warunki atmosferyczne, które o tej porze roku w wielu krajach nie są zbyt dobre.

W związku z pandemią koronawirusa w 2020 roku po raz pierwszy dodano opcję jazdy in-door, w partnerstwie ze Zwiftem – platformą do e-treningów. Spowodowały to wprowadzone w niektórych państwach restrykcje, które zabraniały lub ograniczały aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. W tym roku takie problemy raczej nie powinny się zdarzyć, ale i tak będzie okazja, by „nabić” kilometry na Zwifcie.

Do 24 grudnia pozostało kilka dni, więc jest jeszcze czas, by zastanowić się nad strategią i ułożyć sobie plan. Jeśli założymy, że będziemy jeździć codziennie, to średnia dzienna wynosi 62,5 km. Ale może warto zrobić sobie przerwę w Wigilię albo dzień Bożego Narodzenia? Wówczas średni dzienny dystans oczywiście się zwiększy. Można też spojrzeć na prognozy pogody i zastanowić się, kiedy pojeździć pod dachem, a kiedy na świeżym powietrzu. Nie zaszkodzi również pomyśleć o prędkości, z jaką będziemy w stanie przemierzać zadane kilometry, zwłaszcza że raczej nikt z nas nie znajduje się teraz w szczycie formy.

Użytkownicy Zwifta muszą pamiętać o tym, aby powiązać konta Zwift i Strava i zalogować się do tego wyzwania. Szczegółowa instrukcja znajduje się TUTAJ. Trzeba również pamiętać o tym, by dołączyć do tego wydarzenia na Stravie. Szczegóły TUTAJ.

Przewidziano nagrody. Główne trofeum stanowi nowy gravelowy rower marki Canyon Grail CF SL 8 eTap.

W ubiegłorocznej edycji w Rapha Festive 500 wzięło udział 65 tys. uczestników.

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania

Może tak napisać o polskich uczestnikach, którzy zwyciężyli polską klasyfikację, którzy dzielnie walczyli w światowym rankingu w ostatnich latach.

KIERDAS
KIERDAS

Łączenie zwifta z prawdziwą jazdą jest daleko idącym nieporozumieniem i totalną bzdurną niesprawiedliwością.

Kolarz
Kolarz

Link do wydarzenia na stravie jest na event zeszłoroczny.
Tutaj link do tegorocznej edycji: https://www.strava.com/challenges/rapha-festive-500-2021