fot. EF Education First-Drapac

Drużyna EF Education First-Drapac jako ostatnia zaprezentowała stroje na sezon 2019, jednak długi okres oczekiwania został wynagrodzony. Bez względu na to, czy komuś nowy projekt się podoba czy nie, nie może przejść wobec niego obojętnie, prawda?

fot. EF Education First-Drapac

Stroje drużyny Jonathana Vaughtersa zostały zaprojektowane i uszyte przez ekskluzywną brytyjską markę odzieżową Rapha, która w przeszłości zaopatrywała w odzież Team Sky, dokładnie do 2017 roku.

Różowy kolor nie jest dla drużyny EF Education First-Drapac nowością, ale sam projekt i wzornictwo już tak – stanowi on odejście od klasycznych, kolarskich projektów, jakie widywane były w peletonie do tej pory.

Kochamy ten sport, ale wiemy, że potrzebna jest zmiana. Mamy nadzieję, że projekt tego stroju wniesie do ścigania trochę radości i przyciągnie nowych fanów kolarstwa

– powiedział Simon Mottram, szef firmy Rapha.

fot. Rapha

Drużyna EF Education First-Drapac ma startować w tym roku nie tylko w zawodach szosowych, ale również m.in. w przełajowych czy takich z mieszaną nawierzchnią. Podobno w nowym trykocie znajduje się odzwierciedlenie innowacyjnego podejścia do kolarstwa Amerykanów.

Uwielbiam to! To jest coś, czego nigdy wcześniej w peletonie nie widziano. Mojej żonie też bardzo się podoba. Teraz będziemy dostrzegani z większej odległości. Ten wzór jest skomplikowany, ale jednocześnie bardzo prosty. Przyłożono dużą wagę do szczegółów – ona jest bardzo przemyślana od góry do dołu

– uważa Lawson Craddock, kolarz drużyny EF Education First-Drapac.

fot. Rapha