fot. Facebook / Stanisław Aniołkowski

Chyba najbardziej zwlekającą z ogłoszeniem swoich prolongat umów ekipą na świecie była drużyna Bingoal – Wallonie Bruxelles. Na potwierdzenie na papierze, że zostaną w niej kluczowi liderzy musieliśmy czekać aż do ogłoszenia list kolarzy na stronie UCI.

W dniu wczorajszym w portalu Międzynarodowej Unii Kolarskiej pojawiły się pełne składy World Teamów, Women’s World Teamów oraz Pro Teamów na sezon 2022. Oczywiście okienko transferowe nie jest jeszcze zamknięte, natomiast zasadniczo „szkielet” ekipy wymagany przepisami musiał być już ogłoszony.

W Bingoal – Wallonie Bruxelles do wczoraj znaliśmy ledwie 12 kolarzy, brakowało oficjalnej informacji na temat większości liderów. Teraz możemy już spać spokojnie, że pewną umowę na sezon 2022 ma tam Stanisław Aniołkowski, a jego towarzyszami będą m.in. Timothy Dupont, Arjen Livyns, Milan Menten, Kenny Molly czy Dimitri Peyskens. Tym samym belgijski zespół nadal najgroźniejszy powinien być w północnych klasykach, sprinterskich końcówkach czy akcjach zaczepnych od startu.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Czuję że w 2022 Stasiek wygra kilka ważnych wyścigów