fot. Bahrain – Victorious

Brytyjczyk Fred Wright złamał obojczyk w kraksie, której doznał podczas trwania zimowego zgrupowania ekipy Bahrain – Victorious w hiszpańskiej Altei.

Wiele zawodowych ekip w grudniu przebywa na zgrupowaniach w Hiszpanii. Jedną z drużyn, która zorganizowała swój obóz na Półwyspie Iberyjskim, a konkretniej w Altei, jest Bahrain – Victorious. Niestety podczas zgrupowania jeden z kolarzy zespołu, Fred Wright, brał udział w kraksie, wskutek której złamał prawy obojczyk. W krótkim komunikacie ekipa poinformowała, że w przyszłym tygodniu 22-latek przejdzie operację.

Przyszły rok będzie dla Freda Wrighta trzecim spędzonym w ekipie Bahrain – Victorious. Młody zawodnik jest wartościowym pomocnikiem – w sezonie 2021 pokazał włodarzom zespołu, że warto dać mu szansę jazdy na własne konto. W tym roku udało mu się zajmować miejsca w czołówkach etapów Tour de Hongrie i Benelux Tour. Dodatkowo zajął drugą pozycję w mistrzostwach Wielkiej Brytanii ze startu wspólnego.

Na obecną chwilę nie wiadomo, w jaki sposób kontuzja wpłynie na przygotowania Brytyjczyka do sezonu 2022.

Fred Wright nie jest pierwszym kolarzem, który z grudniowego zgrupowania ekipy wraca z kontuzją. Wcześniej, ze względu na zderzenia z samochodami, obrażenia odnieśli zawodnicy Drone Hopper – Androni Giocattoli, Brandon Rojas, Juan Diego Alba i Marti Vigo, a także Quick-Step Alpha Vinyl, Remi Cavagna i Mauri Vansevenant. Spośród tej piątki najbardziej ucierpiał Francuz z ekipy Patricka Lefevere’a, który złamał jeden z kręgów lędźwiowych.

Poprzedni artykułNaszosowa zapowiedź sezonu: Alpecin-Fenix
Następny artykułPZKol wybrał Wacława Skarula na Dyrektora Sportowego
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments