Team Sky / teamsky.com

25 marca kolarze ekip World Tour oraz zespołów zaproszonych z dzikimi kartami staną na starcie 64. edycji E3 Saxo Bank Classic. W trasie nie zaszły żadne znaczące zmiany.

Start i meta ponownie będą miały miejsce w Harelbeke, zresztą jeszcze do 2016 roku wyścig nosił po prostu nazwę E3 Harelbeke. Pierwszą trudnością ponownie będzie Katteberg, a łącznie organizatorzy na trasie wyliczają ich 17. Ostatnia z nich, Tiegemberg, będzie oddalona od mety o kilkanaście kilometrów. Poniżej znajdą Państwo zeszłoroczny profil, bliźniaczy do tego czego się można spodziewać w sezonie 2022, oraz prezentację trasy w formie wideo.

W 2021 roku triumfował Kasper Asgreen po ataku na niespełna 5km do mety. W przeszłości zwycięzcą tego klasyku był m.in. Michał Kwiatkowski.

fot. Procyclingstats
Poprzedni artykułMathieu Van der Poel zmaga się z kolejną kontuzją
Następny artykułMazowsze gospodarzem mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym 2022
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments