fot. Dariusz Krzywański

Jak udało się nieoficjalnie ustalić naszemu serwisowi, Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w 2022 roku odbędą się na mazowieckich szosach. Podmiotem organizującym będzie najprawdopodobniej HRE Mazowsze Serce Polski, a miastem gospodarzem Serock bądź Nowy Dwór Mazowiecki.

Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Unii Kolarskiej upłynął już termin składania dokumentów na organizację krajowych mistrzostw. Do Polskiego Związku Kolarskiego miał spłynąć tylko jeden wniosek – ten z Mazowsza.

Szczegóły trasy mamy poznać do połowy stycznia, natomiast rozważane są dwa scenariusze – rund wokół Serocka bądź Nowego Dworu Mazowieckiego. W pierwszym wypadku od razu przypomina się rywalizacja sprzed roku z wyścigu Tour Bitwa Warszawska 1920, gdzie w samym mieście mety kolarze do pokonania mieli ciekawy, krótki i stromy podjazd, a triumfatorem został wówczas Natnael Tesfatsion.

Jeśli zaś chodzi o Nowy Dwór Mazowiecki, to trasa miałaby prowadzić rundą przez Pomiechówek, podczas gdy indywidualna jazda na czas rozgrywana byłaby poprzez Zakroczym i Załuski. W obu wypadkach wyścigi ze startu wspólnego miałby mieć około 1200 metrów przewyższenia.

W tym momencie pozostaje nam już tylko czekać na oficjalne potwierdzenie tej informacji, do której dotarł nasz serwis, oraz większą ilość szczegółów na temat Mistrzostw Polski 2022. Krajowy czempionat w rywalizacji szosowej na Mazowszu odbyłby się po raz pierwszy w XXI wieku.

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Nie lubię płaskich tras

Do Michal
Do Michal

Michał Kwiatkowski to Ty ?

Zapalony kibic
Zapalony kibic

Jaki termin w przybliżeniu ?