Barnabás Peák
fot. Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux

Barnabás Peák po 2,5 roku w barwach Team BikeExchange przechodzi do Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Z belgijskim zespołem podpisał roczny kontrakt.

23-letni Węgier to specjalista od samotnej walki z czasem. Dwukrotnie był mistrzem swojego kraju właśnie w ITT, do tego raz dołożył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego. Barnabás Peák dysponuje także niezłą szybkością – w tym roku był np. drugi na etapie Settimana Ciclistica Italiana, na początku kariery wygrał finisz podczas wówczas jeszcze jednodniowego wyścigu Belgrad – Banjaluka I.

Możliwość dołączenia do Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux była bardzo atrakcyjna ze względu na międzynarodową pozycję zespołu, skład z kolarzami różnych narodowości zmieszany z tradycyjnymi, belgijskimi wartościami kolarskimi. Znam cele zespołu i jestem zdeterminowany, aby przyczynić się do ich osiągnięcia. W moim przypadku często będę częścią sprinterskiego pociągu – to rola, która powinna mi odpowiadać. Chciałbym się rozwijać w tej roli, jak również w jeździe na czas. Ciężką pracą mam nadzieję, że spełnię swoje marzenie o wzięciu udziału w kolejnym Giro. Nie tylko dlatego, że byłby to mój pierwszy Grand Tour, ale także dlatego, że zaczyna się w Budapeszcie, mieście, które tak dobrze znam!

— podsumował swój transfer Węgier Barnabás Peák.

Poprzedni artykułNacer Bouhanni: „Jestem kolarzem z charakterem, ale poza tym jestem normalnym chłopakiem”
Następny artykułNaszosowa zapowiedź sezonu: Israel Start-Up Nation
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments