fot. A.S.O./ Fabien Boukla

Choć mamy drugą połowę listopada to wciąż wielu zawodowców czeka na podpisanie umowy na sezon 2022. Aż 51 zawodników z WT oficjalnie nie posiada żadnego kontraktu, gdy doliczmy kolarzy z drugiej dywizji liczba ta rośnie do 144. Wśród nich nadal są gwiazdy.

Najgłośniejszym wolnym nazwiskiem wydaje się być Mark Cavendish. O jego perypetiach pisaliśmy całkiem niedawno, głos zabierał też Patrick Lefevere. Zostawmy już zatem 36-latka z Wyspy Man w spokoju i przyjrzyjmy się innym głośnym nazwiskom.

Ciekawie wygląda sytuacja w ekipie Bahrain – Victorious. Wciąż nieznany jest los ich najlepszego sprintera, na jakiego bez wątpienia wyrósł Phil Bauhaus. Wiadomo, że tą formację opuszcza Mark Padun, niedawno zastanawialiśmy się dokąd trafi. Na liście odchodzących jest też Kevin Inkelaar, młody i utalentowany Holender.

Niepotwierdzony los ma także Gianni Vermeersch. 29-letni Belg w barwach Alpecin-Fenix wyrósł na genialny drugi nóż, który z pewnością zasługuje na otrzymanie niejednej szansy na samodzielne liderowanie. 7. miejsce w tegorocznym Ronde van Vlaanderen mówi samo za siebie…

Przyglądając się dalej wśród wolnych zawodników znajdziemy całą masę Włochów. Dokąd trafi Davide Formolo? Co z Domenico Pozzovivo? Czy Riccardo Minali zostanie w WT? Jak potoczą się kariery takich zawodników jak Damiano Cima, Attilio Viviani, Luca Wackermann czy Edoardo Zardini? Pytań na tym rynku wciąż pozostaje wiele.

Bardzo dziwnie zachowuje się z kolei Bingoal Pauwels Sauces WB. Teoretycznie od dawna wiadomo, że na sezon 2022 pozostaje tam Stanisław Aniołkowski, ale wciąż brak gdzieś oficjalnego komunikatu ze strony ekipy. Nie dotyczy to zresztą wyłącznie Polaka – przeglądając sieć znajdziemy informacje, że bez umów są także pozostałe gwiazdy tej belgijskiej ekipy – Timothy Dupont, Milan Menten czy Arjen Livyns.

Na swoje szanse oficjalnie czeka także kilku weteranów. Dość słaby sezon miał Mikel Nieve, acz Team BikeExchange strasznie powoli ogłasza swoje przedłużenia i być może Bask pozostanie tam na kolejny sezon. Po upadku DELKO wśród wolnych kolarzy znalazł się m.in. Delio Fernández. Ciekawi mnie gdzie trafi 33-letni Winner Anacona czy 36-letni Sebastian Langeveld.

Jeśli chodzi o zdolną młodzież to z ciekawych nazwisk warto jeszcze spojrzeć na takich zawodników jak 22-letni sprinter Kaden Groves, jego rodak, 26-letni Robert Power, 24-letni Andreas Stokbro, rówieśnik Duńczyka, szybki Serb Dušan Rajović czy Barnabás Peák.

Ostatnie ruchy transferowe poznamy zapewne jeszcze po 1 stycznia, niemniej trzeba przyznać, że na rynku wciąż pozostaje kilka ciekawych nazwisk. Wśród nich niestety są także Polacy, którym życzyć pozostaje jak najszybszego wyjaśnienia swojej przyszłości.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments