fot. BORA-hansgrohe / Veloimages

Zgodnie z doniesieniami gazety „Nice-Matin”, Peter Sagan w kwietniu tego roku został zatrzymany wraz ze swoim bratem przez policję z powodu złamania godziny policyjnej wprowadzonej w ramach koronawirusowych obostrzeń. Trzykrotny mistrz świata w kolarstwie szosowym uderzył policjanta i był kompletnie pijany.

Media we Francji oraz w Monako donoszą, że Peter Sagan oraz jego brat Juraj zostali zatrzymani 25 kwietnia o godzinie 12:30 z powodu złamania godziny policyjnej. Gazeta „Nice-Matin” pisze, że gdy policjanci próbowali zabrać Sagana do aresztu ten był kompletnie pijany i uderzył ręką policjanta. Prawnik kolarza tłumaczy, że jego zachowanie było spowodowane strachem przed zabraniem do szpitala i zmuszeniem do zaszczepienia.

Peter Sagan miał spędzić w areszcie kilkanaście godzin. Słowak nie pamiętał, co się wydarzyło i przeprosił za swoje zachowanie.

Sąd ukarał go grzywną w wysokości 5 tys. euro, a dodatkowo musiał zapłacić 100 euro za złamanie godziny policyjnej. Musiał również pokryć koszty rozprawy w wysokości półtora tysiąca euro.

Obecnie Peter Sagan przebywa w Ameryce Południowej, gdzie uczestniczył w prezentacji wyścigu Vuelta a San Juan.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kriss
Kriss

Swój chłop:)

Wojtek
Wojtek

Normalnie to samo chciałem napisać : swój chłop 🙂