fot. Getty Images Sport

Ukraiński kolarz Mark Padun poinformował w mediach społecznościowych, że odchodzi z drużyny w Bahrain-Victorious, w której ścigał się przez cztery lata, spędzając tam jednocześnie całą swoją dotychczasową karierę na poziomie World Tour.

– Dodaję ten post, aby podziękować drużynie Bahrain-Victorious za cztery wspólnie spędzone lata. To właśnie tutaj rozpocząłem moją profesjonalną karierę kolarską, miałem wiele sukcesów, doświadczyłem wielu emocji i będę miał piękne wspomnienia. Teraz rozpoczynam nowy rozdział w innym z zespole, który zostanie ogłoszony nieco później

– napisał Mark Padun.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Mark Padun (@mpadun)

W ubiegłym tygodniu niektóre media pisały, że 25-latek podpisał kontrakt z drużyną Ineos Grenadiers, ale Brytyjczycy temu zaprzeczyli. Z kolei według informacji portalu Cyclingnews, Padun będzie ścigał się EF Education-NIPPO. Amerykańska drużyna przebudowuje skład przed sezonem 2022 i pozyskała już między innymi Owaina Doulla, Estebana Chavesa i Merhawiego Kudusa.

Ukrainiec zadziwił w minionym sezonie odnosząc dwa zwycięstwa z rzędu w Criterium du Dauphine. W związku z tym, że były to górskie etapy, to Padun zgarnął także koszulkę górala. W 2018 roku, jako neo-pro, odniósł etapowe zwycięstwo w Tour of the Alps.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments