Tsgabu Grmay
fot. GreenEdge Cycling

Najbardziej znany Etiopczyk jeżdżący na rowerze, czyli Tsgabu Grmay, przedłużył o 2 lata swoją umowę z australijskim zespołem Team BikeExchange. 30-latek to ceniony pomocnik.

Największym sukcesem Tsgabu z pewnością jest w sumie 9-krotne mistrzostwo swojego kraju. Oprócz tego m.in. wygrał etap i zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Taiwan, a z wyników z obecnego sezonu można wyróżnić 17. lokatę na koniec zmagań w Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Etiopczyk to jednak przede wszystkim cenny pomocnik co cenią sobie włodarze australijskiej ekipy.

Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z kolarzem takim jak Tsgabu. Jest prawdziwym graczem zespołowym i dzięki jego pomocy i zaangażowaniu będziemy nadal zapewniać wsparcie naszym wspinaczom podczas pracowitego sezonu WorldTour. Jest częścią naszej rodziny i miał kilka trudnych chwil w ciągu ostatnich miesięcy, ale zawsze wspieraliśmy go i pokładaliśmy w nim pełne zaufanie oraz jesteśmy pewni, że będzie dalej naciskał i dawał z siebie wszystko, aby pomóc GreenEDGE Cycling osiągnąć wiele sukcesów

— podsumował ten transfer Brent Copeland, główny menadżer Team BikeExchange.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments