Urška Žigart

24-letnia Słowenka Urška Žigart, mistrzyni swojego kraju z sezonu 2020, przedłużyła o kolejny rok swój kontrakt z worldtourową formacją Team BikeExchange.

Młoda zawodniczka w świat zawodowego kolarstwa weszła w 2015 roku jako kolarka BTC City Ljubljana. To z tą drużyną trafiła w sezonie 2020 do świeżo utworzonego wówczas cyklu Women’s World Tour. Od roku jeździła w australijskim Team BikeExchange i to tam zostanie na kolejny, choć według niektórych plotek była łączona z powstającą po fuzji UAE Team Emirates i Alè BTC Ljubljana formacją. O temacie tej nowej ekipy pisaliśmy więcej miesiąc temu.

Sama Urška Žigart może uznać ten sezon za udany – wygrała bowiem etap Setmana Ciclista Valenciana – Vuelta Comunitat Valenciana Feminas. Dobry wynik zanotowała także podczas Tour de Feminin – była 7. w klasyfikacji generalnej.

Cieszymy się, że Urška jest z nami w nadchodzącym sezonie, wierzyliśmy w nią odkąd po raz pierwszy podpisaliśmy z nią kontrakt i udowodniła wszystkim, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Odniosła wspaniałe zwycięstwo na tegorocznych Vuelta Comunitat Valenciana Feminas i przez cały sezon ścigała się na wysokim poziomie w wyścigach WorldTour i szczerze mówiąc czuję, że wciąż może się znacząco poprawić. Nie sądzę, że z jej determinacją, ciężką pracą i miłością do naszego sportu będziemy nią rozczarowani

— podsumował ten transfer Brent Copeland, główny menadżer Team BikeExchange.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments