Christopher Juul-Jensen
fot. GreenEdge Cycling

O 2 lata swoją umowę z Team BikeExchange doświadczony Christopher Juul-Jensen. 32-letni Duńczyk do australijskiego zespołu trafił wraz z początkiem 2016 roku.

Joker, bo tak został nazwany w informacji o przedłużeniu, ma na swoim koncie 3 zawodowe zwycięstwa. Przed własną publicznością w 2015 roku jeszcze jako kolarz Tinkoff – Saxo wygrał klasyfikację generalną Post Danmark Rundt – Tour of Denmark, już w obecnej ekipie triumfował na jednym z odcinków Tour de Suisse w 2018 roku.

Jak sama drużyna podaje w komunikacie od czasu dołączenia do australijskiego zespołu w 2016 roku, duński zawodnik był kluczowym elementem zespołu pomagając drużynie osiągnąć liczne zwycięstwa, począwszy od pagórkowatych etapów wielkich tourów czy etapówek aż po płaskie wyścigi jednodniowe.

Cieszymy się, że możemy dalej współpracować z Chrisem, bardzo inteligentnym kolarzem, który zawsze pomaga zespołowi w wielu różnych wyścigach i sytuacjach, nie tylko podczas ścigania się na swoim rowerze, ale także wspierając zespół poza samym momentem ścigania – dostarczając konstruktywne opinie. Liczymy na jego pełne wsparcie i zaangażowanie w pozostanie z GreenEDGE Cycling, jego determinacja jest tym, czego potrzebujemy, aby kontynuować naszą podróż

— podsumował ten transfer Brent Copeland, główny menadżer Team BikeExchange.

Poprzedni artykułMauro Vegni: „Już czas, aby Tadej Pogačar podjął się dubletu Giro-Tour”
Następny artykułWeterani – o kolarzach nie zmieniających barw klubowych od ponad dekady
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments