SEG Racing Academy

25-letni Jan Maas jest kolejnym, dość zaskakującym, transferem w wykonaniu Team BikeExchange. Holender podpisał roczny kontrakt i jest 24 ogłoszonym zawodnikiem na sezon 2022 w australijskim zespole.

Bardzo wysoki i szczupły Jan Maas ma za sobą całkiem udany sezon w barwach Leopard Pro Cycling. Mimo wszystko nieco zaskakujący jest awans aż na szczebel WT 25-latka. W tym sezonie był wysoko w klasyfikacjach generalnych wielu wyścigów – zajął 4. miejsce w Istrian Spring Trophy (2.2), 3. w Tour de la Mirabelle (2.2), 5. w Oberösterreichrundfahrt (2.2) czy 10. w Sazka Tour (2.1).

Cieszę się, że mogę powitać ten młody i obiecujący holenderski talent w rodzinie GreenEDGE. Pamiętam drugie miejsce Jana w Junior Ronde van Vlaanderen i całą serię dobrych wyników w kategoriu juniorów czy orlików. Przez lata Jan rozwijał się dalej, a w ostatnim sezonie osiągnął kilka dobrych wyników w wyścigach etapowych, w tym 10. w klasyfikacji generalnej Sazka Tour i 3. w Tour de la Mirabelle. Bardzo wierzymy, że będzie się dalej rozwijał i dlatego zaoferowaliśmy mu możliwość dołączenia do naszego zespołu

— podsumował ten transfer Brent Copeland, główny menadżer Team BikeExchange.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments