Foto: A Travers les Hauts de France / FG Photos

Australijska drużyna postanowiła zatrudnić medalistę olimpijskiego na torze.

23- letni zawodnik jest kolejnym nabytkiem ekipy Team BikeExchange. Stewart jest przede wszystkim kolarzem torowym i medalistą olimpijskim w omnium. W tej konkurencji wywalczył w 2019 roku tytuł mistrza świata.

Campbell Stewart będzie piątym zawodnikiem z Nowej Zelandii, który dołączy do zespołu. Jego imponujące wyniki na torze, siła i szybkość powinny mieć odzwierciedlenie w jeździe na szosie. Zwłaszcza, że w kilku wyścigach już pokazał swoją moc i wygrywał na przykład z kolejną młodą nadzieję sprintu, czyli Marijnem Van Den Bergiem.

Od lat śledzę poczynania australijskiej drużyny i cieszę się, że będę mógł reprezentować jej barwy. Liczę, że po dość krótkim czasie wpasuję się w szeregi ekipy. Chcę rozwijać swoje umiejętności i przełożyć to na wyniki

– powiedział 23- letni Nowozelandczyk.

Zadowolony z pozyskania Stewarta jest menadżer drużyny Brent Copeland:

Jego wyniki na torze mówią same za siebie. Jest on jeden z największych talentów torowych na świecie. Wygrane na szosie we Francji i Nowej Zelandii pokazują, że tutaj także drzemie w nim potencjał. Dlatego bardzo się cieszę, że podpisał z nami dwuletni kontrakt.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments