Campbell Stewart (Team Jayco AlUla) wygrał po finiszu z peletonu szósty etap CRO Race. Pomimo upadku w „generalce” zwyciężył Orluis Aular (Caja Rural – Seguros RGA).

Ostatni etap chorwackiego wyścigu startował w miejscowości Samobor, a kolarze po 157 kilometrach mieli finiszować w Zagrzebiu. Na płaskiej trasie były trzy lotne premie.

Tuż po starcie była lotna premia, na której trzy sekundy wywalczył Alexander Kristoff (Uno-X Pro Cycling Team), dwie Ethan Hayter (INEOS Grenadiers), a jedną Louis Bendixen (Uno-X Pro Cycling Team).

Po premii zawiązała się ucieczka, w którą zabrał się Mateusz Kostański (Voster ATS Team). Oprócz Polaka na czele kręcili: Martin Pedersen (Restaurant Suri – Carl Ras), Travis Stedman (Q36.5 Pro Cycling Team), Aljaž Turk (Adria Mobil) i Mario Gamper (Santic – Wibatech).

Drugą lotną premię wygrał Polak. W peletonie pracę wykonywali kolarze Uno-X, ponieważ matematyczne szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zachował Kristoff. 60 kilometrów przed metą ucieczka miała niewiele ponad minutę przewagi.

Zmęczona ekipa Uno-X trochę odpuściła i za pracę wzięły się kolejne drużyny. Dość nieoczekiwanie ucieczka dojechała do ostatniej lotnej premii, choć jeszcze przed nią odpadł z niej Turk.

Pozostała czwórka ambitnie kręciła i na 5 kilometrów przed metą miała 20 sekund przewagi. Niestety wszystko zjechała się 2200 metrów przed kreską. Na ulicach Zagrzebia o zwycięstwo walczyli więc sprinterzy.

200 metrów przed metą upadł lider wyścigu Orluis Aular (Caja Rural – Seguros RGA). W tym momencie wielką szansę na końcowy triumf miał Alexander Kristoff. Jednak Norweg tuż przed linią mety został wyprzedzony przez Campbella Stewarta (Team Jayco AlUla). Dla Australijczyka to pierwszy zawodowy triumf w karierze.

Tym samym zakrwawiony Aular kiedy wsiadł na rower i ukończył wyścig zostając zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczył Piotr Pękala (Santic – Wibatech).