Fot. Giant

Nowa gama rowerów gravelowych wyposażona jest w lżejsze, kompozytowe ramy z unowocześnioną geometrią i technologią flip chip, która umożliwia dostosowanie się do terenu.

Giant, światowy lider w dziedzinie technologii rowerowych, wprowadził nową generację kompozytowych graveli Revolt – Revolt Advanced Pro i Revolt Advanced. Obie serie wyposażone są w znacząco lżejsze ramy z unowocześnioną geometrią, zaprojektowaną tak by zwiększyć prędkość i wydajność na nierównych drogach i szutrach. Nowy Revolt oferuje wiele przełomowych technologii, w tym flip chip haka przerzutki, który pozwala na ustawienie bazy kół by dopracować prowadzenie roweru w zależności od stylu jazdy i terenu.

Inżynierowie Giant i twórcy produktów współpracowali z zawodnikami Giant Factory Off-Road Team, aby dopracować nowe modele Revolt Advanced Pro i Revolt Advanced. Zawodnicy, w tym Josh Berry— zwycięzca Belgian Waffle Ride i zdobywca miejsca na podium w Unbound Gravel—pomogli wskazać jak poprawi osiągi w zawodach gravelowych na profesjonalnym poziomie. Przez ostatnie lata, Berry i kilku kolegów z zespołu testowało prototypowe modele podczas różnych zawodów w USA, w tym Rebecca’s Private Idaho.

“Wyścigi gravelowe stały się bardziej agresywne, a nowy Revolt pozwala nam przesuwać granice tego do czego jesteśmy zdolni”

– powiedział Berry.

“Jazda na rowerze, który jest o wiele lżejszy od roweru, na którym ścigałem się w zeszłym roku, to prawdziwa przyjemność. Teraz mogę jeździć z lokalnymi grupami na szosach, a wracać do domu szutrowymi trasami. Teraz czerpię z tego o wiele więcej przyjemności dzięki lepszemu prowadzeniu i bardziej wydajnej reakcji na pedałowanie.”

 

To właśnie zapotrzebowanie na przewagę konkurencyjną ze strony zawodników takich jak Berry, w połączeniu z celem posiadania szerokich możliwości dostosowania się do różnych stylów jazdy gravelowej, doprowadziło do rozwoju nowego Revolta. Końcowym efektem jest gravelowa maszyna nowej generacji, która jest ogromnym krokiem na przód w zakresie wydajności, kontroli i zdolności dostosowania się do zmiennych stylów jazdy.

LEKKI I WYDAJNY

Flagowym modelem serii jest nowy Revolt Advanced Pro, najlżejszy Revolt jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Całkowicie nowa rama klasy Advanced i kompozytowy widelec Advanced SL oszczędzają łącznie 200 gram w porównaniu do poprzedniej generacji. Revolt Advanced jest wyposażony w tą samą ramę i widelec klasy Advanced oszczędzając łącznie 160g w porównaniu do poprzedniej generacji.

Chociaż zachowuje płynne prowadzenie na nierównym terenie, z którego jest znany Revolt, to rower jest zbudowany z myślą o utrzymywaniu prędkości na dłuższych dystansach. Bardziej niż kiedykolwiek koncentruje się na wydajności i zwinności, równie sprawny na podjazdach na drogach gruntowych, pokonywaniu szutrowych zakrętów z dużą prędkością i sprintów do mety po długich godzinach na siodełku.

Obie nowe serie mają krótszą bazę kół i zredukowane wyprzedzenie osi, które nadają rowerowi bardziej żywe i czułe wrażenia z jazdy w różnych warunkach. Unowocześniona geometria uwzględnia dłuższy wysięg – teraz 387mm w porównaniu do 381mm w poprzedniej generacji dla rozmiaru M—i o 1 stopień bardziej stromy kąt główki ramy (71.5 stopni w porównaniu do 70.5 stopni). Dodatkowo suport został obniżony o 10mm (z 80mm do 70mm).

PEŁNA SPÓJNOŚĆ

Każdy nowy Revolt ma obniżone połączenie widełek górnych z rurami o mniejszej średnicy by poprawić prowadzenie bez utraty sztywności podczas pokonywania zakrętów, sprintu czy wspinaczki. Każdy model jest wyposażony w najnowszą sztycę z technologią D-Fuse, która zmniejsza wstrząsy i wibracje na nierównych drogach, jednocześnie oferując możliwość wykorzystania okrągłej sztycy 30,9. Każdy kto szuka maksymalnej kontroli w terenie może wyposażyć rower w opuszczaną sztycę w stylu MTB.

Zarówno seria Revolt Advanced Pro i Revolt Advanced mają kierownicę D-Fuse, podobnie jak sztyca, uformowaną w kształcie litery D. Modele Revolt Advanced Pro wyposażone są w kierownicę kompozytową Giant Contact SLR XR D-Fuse, a Revolt Advanced w aluminiową kierownicę Contact XR D-Fuse. Kierownica współgra ze sztycą by nadać komfort bez niepożądanej złożoności związanej z zawiasami lub wkładami.

MOŻLIWOŚĆ DOSTOSOWANA SIĘ DO TERENU

Nowe modele Revolt są wyposażone w nowy flip chip haka przerzutki, który pozwala na regulację bazy kół o 10mm. Krótkie ustawienie daje szybsze i bardziej zwinne prowadzenie, natomiast dłuższe ustawienie daje większy prześwit dla szerszej tylnej opony (aż do 53mm w porównaniu do 42mm w przypadku krótkiego ustawienia) i wydłuża wyprzedzenie osi o 4mm co daje stabilność przy wyższych prędkościach.

Dopełniając nową ramę, niektóre kluczowe komponenty zostały unowocześnione by poprawić osiągi Revolta. Seria Revolt Advanced Pro jest wyposażona w najnowszą technologię sztyc D-Fuse, kompozytowa D-Fuse SLR ma możliwość ustawienia offsetu -5/+15mm. Sztyca jest zabezpieczona przez ukryty zacisk wewnątrz rury podsiodłowej, pozwalając na zwiększenie obszaru wyginania o 25 procent. Przekłada się to na lepsze prowadzenie i większy komfort.

Obie serie ą wyposażone w kompozytowy system kół Giant, w tym zupełnie nowy CXR 1 w modelach Revolt Advanced, a także fabryczny zestaw opon bezdętkowych. Każdy zestaw kół zapewnia wytrzymałość przy minimalnej wadze, oraz możliwość jazdy na oponach o dużej objętości na niskim ciśnieniu. Zapewnia to płynniejszą jazdę, lepszą przyczepność i większą wydajność w zróżnicowanym terenie.

Aby zmaksymalizować możliwości Revolta podczas długich wyścigów lub wypraw, obie serie są wyposażone w 6 mocowań na koszyki – dwa na dolnej rurze, dwa na widelcu oraz po jednym na górnej rurze i rurze podsiodłowej. Rama posiada również specjalny adapter na sztycy do montażu bagażnika, który dodatkowo jest kompatybilny z błotnikiem.

Jazda na gravelu oznacza dla każdego coś innego. Niezależenie od tego czy celujesz w podium, chcesz przejechać swoją pierwszą „setkę” w zróżnicowanym terenie, czy planujesz wielodniową wyprawę po szutrach, asfaltach i polnych drogach, nowa gama modeli Revolt daje lekkość, wydajność, spójność i łatwą adaptację do terenu by czerpać jak najwięcej z każdej przygody.

O marce Giant:

Giant to światowy lider w produkcji wysokiej klasy rowerów i akcesoriów rowerowych. Część Giant Group, która została założona w roku 1972, łączy kunszt, technologię i innowacyjny design aby pomóc wszystkim rowerzystom uwolnić swój potencjał. Poprzez swoje produkty, ludzi i partnerów detalicznych Giant dostarcza pełną gamę rowerów i sprzętu by zoptymalizować wrażenia z jazdy i rozwijać społeczność. Aby uzyskać więcej informacji wejdź na giant-bicycles.com.

Poprzedni artykułPiotr Maślak zasili KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
Następny artykułJan Modzelewski w HRE Mazowsze Serce Polski
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments