HRE Mazowsze Serce Polski
fot. HRE Mazowsze Serce Polski

Zwycięstwem HRE Mazowsze Serce Polski zakończył się światowy ranking drużyn kontynentalnych na sezon 2021. Od dłuższego czasu polska ekipa prowadzona przez Dariusza Banaszka pilnowała swojego pierwszego miejsca, a w tym momencie możemy już to ogłosić ostatecznie.

HRE Mazowsze Serce Polski zdobyło w sumie 1265 punktów i wyprzedziło czeski Elkov-Kasper, na którego koncie znalazło się 1128 oczek oraz francuską młodzieżową drużynę Groupama-FDJ, przy której znajdziemy w rankingu 1054,84 punktów.

Wśród najważniejszych sukcesów mazowieckiej formacji znajdziemy dwie wygrane klasyfikacje generalne wyścigów kategorii 2.1 – Jakub Kaczmarek triumfował w Turul Romaniei, a Mihkel Räim wygrał Belgrade Banjaluka. Swoje zwycięstwo w całym wyścigu miał też na koncie Alan Banaszek – jego łupem padło Cycling Tour of Szeklerland (2.2), a także klasyk Visegrad 4 Bicycle Race – GP Slovakia.

Łącznie formacja HRE Mazowsze Serce Polski odniosła w sezonie 2021 aż 14 zwycięstw w różnych wyścigach UCI. Wygrana w światowym rankingu drużyn kontynentalnych to niestety jedynie prestiżowy tytuł, który o ile może być ciekawą kartą przetargową w poszukiwaniu sponsorów, tak niestety nie ma wielkiego przełożenia na korzyści ze strony Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Tu liczą się bowiem jedynie rankingi na poszczególnych kontynentach, a pierwsza trójka otrzymuje zaproszenie na wszystkie imprezy drugiej kategorii. Trzeba przyznać, że to dość mała nagroda w stosunku do dzikiej karty na wszystkie wyścigi WT, która jest przyznawana zwycięzcy wśród ekip drugiej dywizji.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł

Trochę słabo to wygląda, że drużyna HRE wygrała „światowy ranking”, a nie jest w stanie wygrać wyścigu w Polsce i to w dodatku I2 kategorii. Wyścigi w Rumunii nie są wykładnią drużyny, bo w w wyścigach poza Rumunią czy Serbią nie pokazała nic. Dla mnie bardziej wartościowa drużyną jest Voster, bo samo wygranie etapu na Circuit des Ardenes to nieładną wyczyn.

Michal
Michal

Brawo! Gratulacje! Oby nowa wizja zespołu zaowocowała wielkim kolarzem!