Po Piotra Pękalę, Bartosza Rudyka, Bartłomieja Procia i Pawła Szóstkę sięgnęła odradzająca się w sezonie 2022 formacja Santic Wibatech Continental Team. Choć Wiesław Ciasnocha swój reaktywowany projekt zarejestrował z niemiecką licencją to nie zapomina on o naszych rodakach.

Transfery czwórki Polaków to pierwsze ogłoszone ruchy przez tą drużynę. Piotr Pękala i Bartłomiej Proć w sezonie 2021 jeździli w barwach Pogoni Mostostal Puławy, zaś Bartosz Rudyk i Paweł Szóstka ten rok spędzili w drużynie TC Chrobry Scott Głogów. Ten drugi duet reprezentował już Wibatech w 2020.

Piotr Pękala swoje pierwsze kroki w seniorskim peletonie stawiał w barwach CCC Development Team. Przez te lata zdążył dać się poznać jako zdolny góral, wysoko potrafił kończyć krajowe wyścigi zawierające podjazdy, nieźle spisywał się też w Rumunii (via np. 11. miejsce w Turul Romaniei 2020) czy we Włoszech – był 9. w Giro della Regione Friuli Venezia Giulia.

Dobre wspomnienia z rumuńskich szos ma także Paweł Szóstka. 23-latek tegoroczny wyścig Turul Romaniei (2.1) zamknął 8. miejscem w sprincie z peletonu i pokazał, że dysponuje niezłą bazą szybkościową. Z pewnością będzie przydatnym kolegą w końcówkach dla kolejnych dwóch kolarzy zatrudnionych na rok 2022 w Santic Wibatech Continental Team.

Bartosz Rudyk to 23-letni sprinter z całkiem niezłym dorobkiem jak na kolarza kręcącego się głównie na mniejszych, krajowych wyścigach. Jako junior wygrał jeden z etapów grudziądzkiej etapówki, później wiodło mu się dobrze w seniorskim peletonie, gdzie był m.in. 2-krotnie 6. w Pucharze MON czy drugi na jednym z odcinków Dookoła Mazowsza. Z mniejszych imprez Bartosz dwukrotnie wygrywał Grand Prix Doliny Baryczy.

Sprinterem jest także Bartłomiej Proć, jedyny debiutujący w zawodowym peletonie spośród wymienionych zawodników. W tym roku jego łupem padł Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk. Skopenko, a i w imprezach UCI potrafił kilka razy zafiniszować w czołowej „10”. Teraz przed nim nowe wyzwanie.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

szkoda że to nie polska drużyna