fot. Federación Colombiana de Ciclismo

Dwukrotny triumfator wyścigu Vuelta a Columbia U23, Jesús David Peña podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Team BikeExchange.

21-letni Kolumbijczyk, mimo młodego wieku, na przestrzeni ostatnich trzech sezonów pokazywał swoje nieprzeciętne umiejętności, zwłaszcza na trasie górskich odcinków. Jesús David Peña oprócz wspomnianych triumfów w Vuelta a Columbia U23, w 2019 roku zajął 7. miejsce w klasyfikacji generalnej młodzieżowego Baby Giro, a w tegorocznej odsłonie tego wyścigu zajął on drugą lokatę na jednym z górskich etapów.

Takie obiecujące wyniki nie umknęły uwadze kolarskich ekip z grona WorldTeams. Dwuletni kontrakt z 21-letnim zawodnikiem zdecydowała się podpisać ekipa Team BikeExchange. W barwach nowego zespołu, w swoim pierwszym sezonie na tym poziomie Jesús David Peña ma się skupić na rozwoju i pomocy swoim nowym kolegom.

Jestem bardzo podekscytowany tym, że dołączę do zespołu na poziomie WorldTour, co było od zawsze moim marzeniem. Dokonanie tego wraz z GreenEDGE Cycling, czyni ten moment jeszcze bardziej wyjątkowym. Kiedy pojawiła się okazja, nie wahałem się ani sekundy i od razu na nią przystałem. To dla mnie szansa, która odmieni moje życie. Nie mogę się doczekać, aby przenieść się do Europy i rozpocząć tę nową przygodę. Chcę podziękować GreenEDGE Cycling za danie mi tej szansy. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby odwdzięczyć się za zaufanie, jakim mnie obdarzono

– mówił Kolumbijczyk cytowany przez biuro prasowe australijskiej ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments