fot. Deceuninck – Quick-Step

Dwukrotny mistrz świata Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) przyznał wywiadzie dla belgijskiej gazety „Het Nieuwsblad”, że tęczowa koszulka powoduje presję, która czasami prowadzi do popełniania znaczących błędów. Kolarz Deceuninck-Quick Step zapowiedział również, że niebawem ukaże się jego biografia.

Alaphilippe rozmawiał z dziennikarzami w Belgii podczas wydarzenia zapowiadającego ukazanie się jego biografii. Był pytany między innymi o wrażenia z jazdy w legendarnej tęczowej koszulce mistrza świata.

– Tęczowa koszulka powoduje, że ludzie popełniają błędy. Musiałem nauczyć się ścigać w tej koszulce. Mój największy błąd? Moja przegrana w Liege-Bastogne-Liege, bez żadnych wątpliwości. Za bardzo chciałem sprawić, by tęczowa koszulka błyszczała i dlatego popełniłem błąd. Gdy masz ją na sobie nie chcesz nikogo zawieźć – fanów, drużyny ani samego siebie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę unikał takich błędów

– mówił Julian Alaphilippe.

29-letni Francuz chce podzielić się tym, co przeżył w minionym roku na stronicach swojej biografii, która będzie nosiła tytuł „Julian” i ukaże się na początku listopada. Alaphilippe doświadczył wielu osobistych sukcesów i porażek – od urodzenia się pierwszego dziecka do tragicznej śmierci swojego ojca.

– Ta książka będzie traktowała o jednym roku w mojej karierze, ale właśnie o tym konkretnym. To był dla mnie rok pełen emocji, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Myślę, że było ich wystarczająco dużo, aby napisać książkę. Wspomnienia, zdjęcia… Chcę podzielić się tym z moimi fanami. Starałem się opowiadać o tym wszystkim jak najbardziej szczerze

– zakończył Julian Alaphilippe.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek

Julian może zawieźć swoich fanów chyba na ramie (karbon wytrzyma?) do strefy bufetu. Ale żeby ich nie zawieść, to musi się ustrzegać błędów.