fot. Getty Images

Trwają zmiany na stanowiskach kierowniczych w drużynie INEOS Grenadiers. Po odejściu Tima Kerrisona, angielska drużyna zatrudniła Rogera Hammonda (jako głównego dyrektora sportowego) oraz Bena Williamsa, który będzie jednym z trenerów.

Hammond jest byłym kolarzem, a teraz ma 47 lat. W minionym sezonie pracował w drużynie Bahrain-Victorious. Z kolei w latach 2016-2018 był dyrektorem sportowym w Dimension Data i uznaje się, że odegrał kluczową rolę w czterech etapowych zwycięstwach Marka Cavendisha w Tour de France 2016.

– Jestem bardzo zadowolony, że dołączam do drużyny INEOS Grenadiers. To świetnie, że będę częścią nowego rozdziału w historii drużyny i nie mogę się doczekać, kiedy zacznę pracę. Drużyna jest bardzo otwarta na zmianę, na ulepszanie się oraz innowację. To jest niesamowicie motywujące i mam nadzieję, że odegram ważną rolę w procesie, który w przyszłości ma przynieść jeszcze większe sukcesy

– powiedział oficjalnej stronie internetowej INEOS Grenadiers Roger Hammond.

Z kolei Ben Williams, który dołącza do zespołu trenerskiego, przychodzi z grupy Ineos i pracował oraz nadal pracuje z pływakami. Ma wnieść świeżość i wskazać, jakie elementy można poprawić w pracy z zawodnikami.

Przypomnijmy, że po 12 latach sztab trenerski opuścił ostatnio Tim Kerrison. Krążą również plotki o tym, że ze stanowiska głównego menedżera ustąpi sir Dave Brailsford. Zmianę tę zwiastuje to, że obecnie we wszystkich kluczowych sprawach dotyczących drużyny wypowiada się obecnie Rod Ellingworth.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Oby nie wróciły podłe czasy gdy Sky czynił z TdF nudę