fot. Instagram Kacper Gieryk

Kacper Gieryk obecnie reprezentujący barwy klubu KTK Kalisz od przyszłego sezonu wzmocni ekipę HRE Mazowsze Serce Polski. Utalentowany, 18-letni Polak dołączy do ekipy trzeciej dywizji już jako pierwszoroczny orlik, podobnie jak ogłoszony kilkanaście dni wcześniej Mateusz Gajdulewicz. To kolejny ruch na rynku transferowym poczyniony przez zespół Dariusza Banaszka, którym jest wzmocnienie młodym i obiecującym kolarzem. 

Gieryk przez dwa lata w kategorii juniorskiej osiągnął wiele wartych uwagi sukcesów, a także reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Kacper między innymi został wicemistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas, brązowym medalistą ze startu wspólnego jego łupem padło również wiele pucharów kraju, zarówno na czas jak i ze startu wspólnego. Z dokonań w Europie najbardziej wyróżniają się doskonałe występy w walce z czasem: 7. miejsce w mistrzostwach Europy czy 12. lokata w mistrzostwach świata. Trenerem młodego zawodnika, który poprowadził go do wcześniej wspomnianych wyników, jest były kolarz zawodowy – Wojciech Ziółkowski.

Kolejny nastolatek w składzie HRE Mazowsze Serce Polski jasno świadczy o tym w jakim kierunku planuje się rozwijać ta formacja. To doskonała wiadomość dla ogółu polskiego kolarstwa, że po upadku ekipy CCC Development Team i pewnym przestoju w minionym sezonie, najlepsi polscy juniorzy ponownie mają miejsce, które daje im szanse do rozwoju w odpowiednich warunkach i startu w profesjonalnych wyścigach w całej Europie. Trzymamy kciuki za rozwój tego projektu oraz za samego Kacpra, który niewątpliwie jest naszą ogromną nadzieją.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Banananana
Banananana

Tylko, żeby zapłacili chłopakom a nie za czapkę śliwek.