fot. Tour de Pologne

Agata Lang odniosła kolejny międzynarodowy sukces, jeśli chodzi o pracę w organizacjach zarządzających kolarstwem. Została członkinią Komitetu Zarządzającego Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). 

Dziś w belgijskim Leuven odbyły się wybory na prezydenta UCI. Na drugą kadencję został wybrany Francuz David Lappartient. Agata Lang, dotychczasowa wiceprezydent Europejskiej Unii Kolarskiej (UEC), a prywatnie córka dyrektora generalnego Tour de Pologne Czesława Langa, została członkinią Komitetu Zarządzającego.

Polka uzyskała wysokie poparcie w wyborach, co jest dowodem uznania jej osoby i docenienia wykonywanej przez nią pracy na rzecz międzynarodowego kolarstwa. Była jednym z sześciu reprezentantów UEC.

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Robert Taciak
Robert Taciak

Parodia Westernu!!!

Michal
Michal

A co polskie kolarstwo z tego będzie miało?

Marcin
Marcin

Wybitnie anonimowa postac. No ale jest tata ktory trzepie kapuste z Bukowiny Tatrzanskiej co roku ciagnac tam ten arcy nudny wyscig. Balonowy Tour ktorego kolarze wogole nie traktują powaznie a jedynie treningowo co pokazaly sklady w tym roku. Ale Czeslaw napina sie jak struna w łuku i sam zachwyca swoim tworem. Pani Lang co pani zrobila dla polskiego kolarstwa? NIC. A co pani zrobi? Aaaa no tak, tez nic. Spoko.