uec.ch

Pierwszy raz w historii Europejskiej Unii Kolarskiej odbędzie kongres podczas którego reprezentowana będzie każda z 50 zrzeszonych federacji. 

Przez 27 lat od utworzenia nigdy nie zdarzyło się, że na kongresie organizowanym przez UEC obecne były wszystkie związki członkowskie. 5 marca w Brukseli na Walnym Zgromadzeniu Europejskiej Unii Kolarskiej odbędą się wybory na prezydenta oraz członków zarządu na najbliższe 4 lata. Pięćdziesiąt federacji kolarskich zrzeszonych w UEC potwierdziło obecność na kongresie elektorskim w trakcie którego dokonają także wyboru kandydatów do Komitetu Zarządzającego UCI, piętnastu delegatów na Kongres UCI oraz dwóch audytorów.

„To wyjątkowo symboliczne wydarzenie, że wszystkie związki będą mieć swoich przedstawicieli podczas najbliższego Kongresu. To pierwsza oznaka tego, że narodowe związki zaczynają przywiązywać coraz większą uwagę do tego co robi Europejska Unia Kolarska. To, że tyle przedstawicieli zamierza przybyć uważamy za docenienie naszej pracy którą wykonywaliśmy przez ostatnie 4 lata. Dzięki współpracy kontynentalnego związku z narodowymi możemy jeszcze lepiej ukierunkowywać nasze działania na rzecz krajowych federacji, a ich współpraca z nami to klucz do obecnych sukcesów UEC.

Bezpośrednie zaangażowanie i aktywne uczestnictwo federacji narodowych w życiu UEC  – to stało się fundamentem naszych osiągnięć. Wierzymy też, że znajomość realiów w poszczególnych krajach jest kluczem do odpowiedniego rozwoju kolarstwa.

Chciałbym podziękować wszystkim prezydentom i przewodniczącym krajowych związków, którzy swoją pracę wykonują z ogromnym poświęceniem i pasją.”

– opowiada David Lappartient, prezydent Europejskiej Unii Kolarskiej.

Wśród kandydatów do wymienianych wcześniej komisji znajduje się m. in. Agata Lang, która wraz z ojcem, Czesławem Langiem, współtworzy Tour de Pologne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments