fot. UEC

Podczas dzisiejszego zjazdu w Brukseli, doszło do wyborów władz Europejskiej Unii Kolarskiej na kolejne 4 lata. Jednym z vice-prezydentów została Agata Lang! 

Kadencja nowych władz trwać będzie do 2021 roku. Prezydentem, podobnie jak w latach poprzednich, będzie francuz David Lappartient. Zmienili się za to jego zastępcy. Od teraz są nimi Agata Lang, Rocco Cattaneo (Szwajcaria) oraz Alexander Gusyatnikov (Rosja).

To był wspaniały weekend dla polskiego kolarstwa – powiedziała nam tuż po wyborach Agata Lang. Wczoraj Kasia Niewiadoma i Michał Kwiatkowski doskonale spisali się w Strade Bianche. Dziś zostałam wybrana do europejskich władz kolarstwa. Bardzo się cieszę, że polskie kolarstwo rośnie w siłę. 

Dodatkowo, w nowym zarządzie UEC znalazło się także trzech członków komitetu wykonawczego. Są to Sahib Alakbarov (Azerbejdżan), Henrik Jess Jensen (Dania) i Martin Wolf (Niemcy).

Głównym celem nowych władz UEC będzie kontynuacja rozwoju europejskiego kolarstwa oraz wzmocnienie pozycji federacji na światowej scenie. Szczególnie istotny będzie program „Razem dla europejskiego kolarstwa”, będący w realizacji już od pewnego czasu.

Union Européenne de Cyclisme – 2017/2021

Prezydent
David Lappartient

Komitet wykonawczy
Agata Lang – vice-prezydent
Rocco Cattaneo – vice-prezydent
Alexander Gusiatnikov – vice-prezydent
Sahib Alakbarov
Henrik Jess Jensen
Martin Wolf

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments