fot. UCI

Za nami pierwsza część zmagań w ramach flandryjskich Mistrzostw Świata 2021. Rozdano 6 kompletów medali dla zawodników i zawodniczek najlepiej radzących sobie w samotnej (bądź drużynowej) walce z czasem.

Na czele tabeli medalowej znaleźli się Duńczycy, a wszystko to za sprawą świetnego występu swoich juniorów i orlików. Niepocieszeni na swój sposób mogą z kolei być gospodarze – choć zgromadzili najwięcej medali ze wszystkich to aż 3 są koloru brązowego.

Łącznie jakiekolwiek krążki zdobyło dotychczas 9 reprezentacji. Nie ma wśród nich Polski, zresztą póki co jedynym miejscem w czołowej dziesiątce jest to zdobyte przez naszą drużynę. W niej na szczególną pochwałę zasługują panie, które wykręciły 5. czas żeńskiej części tej konkurencji. Nie zapominajmy też o solidnym, 12. miejscu Kacpra Gieryka.

Przed nami teraz druga część – do rozdania zostało jeszcze 5 kompletów krążków w wyścigach ze startu wspólnego. Jutro do walki staną młodsze kategorie męskie, pojutrze wszystkie panie, zaś w niedziele crème de la crème każdego czempionatu, czyli wyścig elity mężczyzn.

Miejsce Reprezentacja Złote Srebrne Brązowe Suma
1 Dania 2 0 0 2
2 Holandia 1 1 1 3
3 Niemcy 1 0 1 2
3 Włochy 1 0 1 2
5 Rosja 1 0 0 1
6 Wielka Brytania 0 2 0 2
7 Belgia 0 1 3 4
8 Szwajcaria 0 1 0 1
8 Australia 0 1 0 1

 

Zapowiedź całej imprezy > tutaj

Szczegółowy plan transmisji telewizyjnych można znaleźć > tutaj

Składy reprezentacji Polski dostępne są > tutaj

Harmonogram mistrzostw dostępny jest > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments