La Vuelta / PhotoGomezSport

Ten sezon jest ostatnim w karierze Tomasza Marczyńskiego. Jeden z najlepszych polskich kolarzy ostatnich lat oficjalnie potwierdził to podczas premiery swojej biografii pt. „Loco”.

Decyzja Marczyńskiego nie może być zaskoczeniem. Kolarz jeżdżący w tym sezonie dla Lotto Soudal już zdążył się pożegnać z Tour de Pologne. Jednak to, czy ten rok jest dla niego ostatnim w zawodowym peletonie nie było w stu procentach pewne. Można było się tego domyślać, ale z ust Marczyńskiego nie padła żadna oficjalna deklaracja. Aż do dziś.

Do tej pory nie mówiłem jeszcze tego oficjalnie. Chciałem poczekać na specjalny dzień, a ten wieczór jest wyjątkowy pod każdym względem, dlatego teraz oficjalnie ogłaszam, że ten sezon był dla mnie ostatnim w roli kolarza zawodowego. Z jednej strony czuję, że to jest już ten czas, z drugiej strony, nigdy nie jesteś tak naprawdę gotowy na to, by ten czas nadszedł. Wiem, że teraz moje życie się zmieni

– mówił Marczyński w wielickiej Mediatece, podczas premiery swojej biografii pt. „Loco”, na której obecna była także nasza redakcja.

Dobiega więc kres kolejnej wspaniałej kolarskiej kariery. „Maniek” jest jednym z najlepszych polskich kolarzy ostatniej dekady. W ciągu wielu lat w peletonie 37-letni dziś kolarz zdołał odnieść 8 zawodowych zwycięstw, w tym dwa najsłynniejsze – podczas Vuelta a Espana 2017. Często imponował aktywną jazdą, a jeśli nie, wspierał swoich zespołowych kolegów swoim olbrzymim doświadczeniem.

Dziękujemy Maniek!

Poprzedni artykułKampioenschap van Vlaanderen 2021: Philipsen najszybszy na finiszu, Aniołkowski w top 10.
Następny artykułCzy na Mistrzostwach Świata też szykuje się blamaż? Analizy cz. 2 [felieton]
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Edwarf
Edwarf

Maniek WIELKI SZACZUN!JESTEŚ WIELKI DLA KAŻDEGO KTO KRĘCI!