fot. Bardiani - CSF - Faizanè

Doświadczony Włoch przedłuża swój kontrakt z włoską ekipą drugiej dywizji – Bardiani-CSF-Faizanè. Nowa umowa obowiązuje do zakończenia 2022 roku. 

Dla 38-latka będzie to osiemnasty zawodowy sezon, swoją profesjonalną karierę rozpoczynał w 2005 roku w ekipie Domina Vacanze. Visconti trzykrotnie triumfował w mistrzostwach Włoch, łącznie jego łupem padło aż 34 wyścigów zawodowych, w tym między innymi dwa etapy Giro d’Italia czy jednodniowe Giro dell’Emilia oraz Coppa Sabatini.

Wzmocni nas wielu młodych zawodników i cieszę się, że będę mógł się z nimi podzielić swoim cennym doświadczeniem, wiem ile to znaczy dla debiutantów. Jestem pewny, iż nadal mogę przynieść ekipie dobre wyniki sportowe, niestety w tym roku nie było to możliwe przez moje problemy zdrowotne. Pracuję nad całkowitym powrotem do siebie, by być w stanie przygotować się do kolejnego roku na 110%, to będzie nowe rozdanie.

Visconti będzie najstarszym kolarzem w drużynie i jednym z najstarszych w całym peletonie zawodowym. Bardiani-CSF-Faizanè przedłużyła ostatnio kontrakty z innymi Włochami: z doświadczonym Enrico Battaglinem i młodym, 23-letnim Samuelem Zoccarato. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments