fot. Jumbo-Visma

Dwóch 17-latków: Amerykanin Colby Simmons oraz Holender Jesse Kramer, od sezonu 2022 dołączą do ekipy Jumbo-Visma Development Team. Obaj kolarze podpisali dwuletnie umowy z młodzieżową stajnią holenderskiej drużyny rangi World Tour.

Młodszy brat zawodnika Trek – Segafredo – Quinna Simmonsa – Colby, w obecnym sezonie został mistrzem Stanów Zjednoczonych w kategorii junior, a także w ściganiu na europejskiej scenie notował godne uwagi rezultaty. Między innymi zajął drugie miejsce w Trofee van Vlaanderen, wygrał etap Grand Prix Rüebliland, a w klasyfikacji generalnej szwajcarskiej etapówki ukończył jako trzeci. Oto co do powiedzenia o swoim transferze miał młody Amerykanin:

Z wielką ekscytacją wyobrażam sobie nadchodzące dwa sezony. Wierzę, że ta drużyna to idealne miejsce bym dalej odpowiednio się rozwijał. To świetny krok w mojej karierze i już nie mogę się doczekać, aż udowodnię swoją wartość.

Holender Kramer w nadal trwającym sezonie, również meldował wiele miejsc w czołowych dziesiątkach prestiżowych, juniorskich wyścigów. Zajął chociażby trzecią lokatę podczas Medzinárodné dni cyklistiky Dubnica nad Váhom oraz ósme miejsce na austriackim Internationale Juniorenrundfahrt. Te rezultaty oraz pochodzenie młodego kolarza zagwarantowały mu umowę w doskonałym miejscu do dalszego podnoszenia swojego poziomu sportowego.

Drużyna Jumbo-Visma Development rozpoczęła swoje funkcjonowanie w sezonie 2020 i już w tak krótkim okresie zdołała wychować takich kolarzy jak Olav Kooij czy Finn Fisher-Black, którzy błyskawicznie awansowali do ekip z najwyższego światowego poziomu.

 

Poprzedni artykułGiovanni Visconti przedłuża kontrakt z Bardiani-CSF-Faizanè
Następny artykułSkoda-Tour de Luxembourg 2021: Sacha Modolo z emocjonalnym triumfem
Student III roku prawa Uniwersytety Łódzkiego. Były kandydat na kolarza z przeszłością w kategoriach juniorskich, obecnie kolarz - amator, pasjonujący się kolarskimi zmaganiami na wszystkich poziomach, od juniorów po World Tour.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments