Foto: ŠKODA Tour Luxembourg

Sacha Modolo (Alpecin – Fenix) po finiszu z peletonu wygrał trzeci etap Skoda-Tour de Luxembourg. Liderem pozostał Marc Hirschi (UAE-Team Emirates). 

W trzecim dniu wyścigu w Luksemburgu na kolarzy czekał etap z Mondorf-les-Bains do Mamer o długości prawie 190 kilometrów. Na pagórkowatej trasie usytuowano cztery oznaczone podjazdy.

fot. Procyclingstats

W ucieczkę zabrali się: Ben O’Connor (AG2R Citroën Team), Alex Kirsch (Trek – Segafredo), Philipp Walsleben (Alpecin-Fenix), Kenneth Van Rooy (Sport Vlaanderen – Baloise), Jasper De Buyst (Lotto Soudal) i Ceriel Desal (Bingoal Pauwels Sauces WB).

Na podjazdach o punkty walczyli praktycznie wszyscy kolarze. Jednak na dziś niezagrożonym liderem tej klasyfikacji Kenny Molly (Bingoal Pauwels Sauces WB). Na 40 kilometrów przed metą peleton tracił do harcowników niespełna trzy minuty.

Najwięcej do zyskania miał Ben O’Connor, który tracił do lidera wyścigu 2 minuty i 23 sekundy. Jako pierwszy z ucieczki odpadł Desal. Podobne problemy miał Kenneth Van Rooy, ale mimo tego udało mu się wywalczyć 3 sekund na lotnej premii.

10 kilometrów przed metą z peletonu skontrował Jack Bauer (Team BikeExchange). Po kilku kilometrach dojechało do niego pięciu kolarzy. Jednak ta akcja została skasowana na 5000 metrów przed metą. Harcownicy mieli jeszcze około 20 sekund przewagi.

Ucieczka nie dała rady i została doścignięta na 500 metrów przed metą. Finisz lekko pod górę najlepiej rozegrał Sacha Modolo (Alpecin – Fenix). To jego pierwszy triumf od ponad trzech lat! Włoch na mecie nie krył wzruszenia.

Kolejne miejsca zajęli Benoît Cosnefroy (AG2R Citroën Team) i Eduard-Michael Grosu (DELKO).

Liderem pozostał Marc Hirschi (UAE-Team Emirates).

Wyniki trzeciego etapu:

1. MODOLO Sacha ALPECIN-FENIX en 4h17’47” (moy. 44,060 km/h) (b : 10”)
2. COSNEFROY Benoit AG2R CITROEN TEAM MT (b : 6”)
3. GROSU Eduard Michael DELKO MT (b : 4”)
4. BOASSON HAGEN Edvald TOTAL ENERGIES MT
5. VENDRAME Andrea AG2R CITROEN TEAM MT
6. *CHAMPOUSSIN Clément AG2R CITROEN TEAM MT
7. *MARIT Arne SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
8. BONNAMOUR Franck B&B HOTELS P/B KTM MT
9. *PEÑALVER ANIORTE Manuel BURGOS-BH MT
10. DE KLEIJN Arvid RALLY CYCLING MT
11. TRARIEUX Julien DELKO MT
12. COQUARD Bryan B&B HOTELS P/B KTM MT
13. MARECZKO Jakub VINI ZABU' BRADO KTM MT
14. STACCHIOTTI Riccardo VINI ZABU' BRADO KTM MT
15. *BARTHE Cyril B&B HOTELS P/B KTM MT
16. HOELGAARD Markus UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
17. VAN ROOY Kenneth SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT (b : 3”)
18. *TEUTENBERG Tim Torn LEOPARD PRO CYCLING MT
19. *VAN POUCKE Aaron SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
20. *ALMEIDA João Pedro DECEUNINCK-QUICK-STEP MT
21. *MOBACH Jarno LEOPARD PRO CYCLING MT
22. FRISON Frederik LOTTO SOUDAL MT
23. *BEULLENS Cédric SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
24. *GOOSSENS Kobe LOTTO SOUDAL MT
25. BAUER Jack TEAM BIKEEXCHANGE MT
26. VAKOC Petr ALPECIN-FENIX MT
27. MASNADA Fausto DECEUNINCK-QUICK-STEP MT
28. TURGIS Anthony TOTAL ENERGIES MT
29. *HIRSCHI Marc UAE TEAM EMIRATES MT
30. MERTZ Remy BINGOAL PAUWELS SAUCES WB MT
31. *GAUDU David GROUPAMA-FDJ MT
32. *MAAS Jan LEOPARD PRO CYCLING MT
33. PINOT Thibaut GROUPAMA-FDJ MT
34. KING Benjamin RALLY CYCLING MT
35. *VALTER Attila GROUPAMA-FDJ MT
36. PICHON Laurent TEAM ARKEA-SAMSIC MT
37. DE LA CRUZ MALGAREJO David UAE TEAM EMIRATES MT
38. LASTRA Jonathan CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
39. GAZE Sam ALPECIN-FENIX MT
40. CATTANEO Mattia DECEUNINCK-QUICK-STEP MT
41. HERRADA Jesus COFIDIS MT
42. BOL Jetse BURGOS-BH MT
43. LATOUR Pierre TOTAL ENERGIES MT
44. *PRIES Cédric LEOPARD PRO CYCLING MT
45. CHAVES Johan Esteban TEAM BIKEEXCHANGE MT
46. *MESA PIETRALUNGA Santiago BURGOS-BH MT
47. QUINTANA Nairo TEAM ARKEA-SAMSIC MT
48. TRÆEN Torstein UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
49. FERNANDEZ CRUZ Delio DELKO MT
50. NIBALI Vincenzo TREK-SEGAFREDO MT
51. PRADES REVERTER Eduard DELKO MT
52. FORMOLO Davide UAE TEAM EMIRATES MT
53. HERRADA Jose COFIDIS MT
54. SCHÖNBERGER Sebastian B&B HOTELS P/B KTM MT
55. MOLLEMA Bauke TREK-SEGAFREDO MT
56. *WIRTGEN Tom BINGOAL PAUWELS SAUCES WB MT
57. *LAZKANO LOPEZ Oier CAJA RURAL-SEGUROS RGA 8
58. *BARCELO Fernando COFIDIS MT
59. REICHENBACH Sébastien GROUPAMA-FDJ 10
60. *TIBERI Antonio TREK-SEGAFREDO MT
61. *COLLEONI Kevin TEAM BIKEEXCHANGE MT
62. KANGERT Tanel TEAM BIKEEXCHANGE MT
63. GESBERT Elie TEAM ARKEA-SAMSIC MT
64. *FUENTES PANIEGO Angel BURGOS-BH 13
65. *KLUCKERS Arthur LEOPARD PRO CYCLING MT
66. *LEBRETON Jacques COFIDIS MT
67. *CHARMIG Anthon UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
68. BERNARD Julien TREK-SEGAFREDO MT
69. *HINDSGAUL MADSEN Jacob UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
70. *GARCIA SOSA Jhojan Orlando CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
71. *WIRTGEN Luc BINGOAL PAUWELS SAUCES WB MT
72. JUNGELS Bob AG2R CITROEN TEAM 18
73. QUINTANA Dayer TEAM ARKEA-SAMSIC MT
74. GASTAUER Ben AG2R CITROEN TEAM MT
75. PEYSKENS Dimitri BINGOAL PAUWELS SAUCES WB MT
76. *SKJELMOSE JENSEN Mattias TREK-SEGAFREDO 21
77. LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA-FDJ 22
78. LEDANOIS Kévin TEAM ARKEA-SAMSIC MT
79. GONZALEZ Roberto VINI ZABU' BRADO KTM MT
80. *MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo UAE TEAM EMIRATES MT
81. ROLLAND Pierre B&B HOTELS P/B KTM MT
82. *MERTENS Julian SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
83. *SWEENY Harrison LOTTO SOUDAL MT
84. HIVERT Jonathan B&B HOTELS P/B KTM 34
85. *SCOTSON Callum TEAM BIKEEXCHANGE 36
86. WALSLEBEN Philipp ALPECIN-FENIX 39 (b : 4”)
87. *VANSEVENANT Mauri DECEUNINCK-QUICK-STEP MT
88. KLUGE Roger LOTTO SOUDAL 44
89. KIRSCH Alex TREK-SEGAFREDO MT (b : 3”)
90. O’CONNOR Ben AG2R CITROEN TEAM MT (b : 5”)
91. PEREZ Anthony COFIDIS 52
92. BOOKWALTER Brent TEAM BIKEEXCHANGE MT
93. SISKEVICIUS Evaldas DELKO 55
94. JENSEN August DELKO 01:08
95. HARDY Romain TEAM ARKEA-SAMSIC MT
96. *VAN DEN BOSSCHE Fabio SPORT VLAANDEREN-BALOISE 01:12
97. VERGAERDE Otto ALPECIN-FENIX MT
98. DEVENYNS Dries DECEUNINCK-QUICK-STEP 01:28
99. GRADEK Kamil VINI ZABU' BRADO KTM 01:49
100. *AYUSO PESQUERA Juan UAE TEAM EMIRATES 04:55
101. *AULAR Orluis CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
102. BERHANE Natnael COFIDIS MT
103. SOUPE Geoffrey TOTAL ENERGIES 06:00
104. *GAILLARD Marlon TOTAL ENERGIES MT
105. VAN GESTEL Dries TOTAL ENERGIES MT
106. SERRY Pieter DECEUNINCK-QUICK-STEP MT
107. DE VOS Adam RALLY CYCLING MT
108. PETRUS Lubomir ALPECIN-FENIX MT
109. *HULGAARD Morten UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
110. *MOLLY Kenny BINGOAL PAUWELS SAUCES WB MT
111. BROWN Nathan RALLY CYCLING MT
112. *HEIDEMANN Miguel LEOPARD PRO CYCLING 07:32
113. LOPEZ COZARD Juan Antonio BURGOS-BH 07:33
114. DE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL 08:50 (b : 3”)
115. ARMIRAIL Bruno GROUPAMA-FDJ 09:04
116. *DESAL Ceriel BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 09:49
117. VAN EMPEL Etienne VINI ZABU' BRADO KTM MT
118. TORTOMASI Leonardo VINI ZABU' BRADO KTM 13:10
119. ORONTE Emerson RALLY CYCLING MT
120. CONTI Valerio UAE TEAM EMIRATES MT

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1. *HIRSCHI Marc  UAE TEAM EMIRATES les 515,4 km en 12h18’53” (moy. 41,838 km/h)
2. *ALMEIDA João Pedro DECEUNINCK-QUICK-STEP 4
3. *GAUDU David GROUPAMA-FDJ 19
4. PINOT Thibaut GROUPAMA-FDJ 23
5. DE LA CRUZ MALGAREJO David UAE TEAM EMIRATES MT
6. FORMOLO Davide UAE TEAM EMIRATES MT
7. QUINTANA Nairo TEAM ARKEA-SAMSIC 33
8. *CHAMPOUSSIN Clément AG2R CITROEN TEAM 35
9. HERRADA Jesus COFIDIS MT
10. LATOUR Pierre TOTAL ENERGIES MT
11. MOLLEMA Bauke TREK-SEGAFREDO MT
12. BONNAMOUR Franck B&B HOTELS P/B KTM 41
13. NIBALI Vincenzo TREK-SEGAFREDO MT
14. REICHENBACH Sébastien GROUPAMA-FDJ 45
15. *GOOSSENS Kobe LOTTO SOUDAL 56
16. VAKOC Petr ALPECIN-FENIX MT
17. *VALTER Attila GROUPAMA-FDJ MT
18. MASNADA Fausto DECEUNINCK-QUICK-STEP MT
19. CATTANEO Mattia DECEUNINCK-QUICK-STEP MT
20. TRÆEN Torstein UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
21. *LAZKANO LOPEZ Oier CAJA RURAL-SEGUROS RGA 01:04
22. BOL Jetse BURGOS-BH 01:26
23. FERNANDEZ CRUZ Delio DELKO 01:28
24. *MAAS Jan LEOPARD PRO CYCLING 01:39
25. GESBERT Elie TEAM ARKEA-SAMSIC 02:49
26. TURGIS Anthony TOTAL ENERGIES 03:01
27. O’CONNOR Ben AG2R CITROEN TEAM 03:02
28. *COLLEONI Kevin TEAM BIKEEXCHANGE 04:13
29. HOELGAARD Markus UNO-X PRO CYCLING TEAM 05:56
30. PRADES REVERTER Eduard DELKO MT
31. BAUER Jack TEAM BIKEEXCHANGE 06:28
32. *KLUCKERS Arthur LEOPARD PRO CYCLING 07:01
33. VENDRAME Andrea AG2R CITROEN TEAM 07:06
34. BERNARD Julien TREK-SEGAFREDO 07:22
35. TRARIEUX Julien DELKO 08:13
36. LASTRA Jonathan CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
37. *VANSEVENANT Mauri DECEUNINCK-QUICK-STEP 08:27
38. DEVENYNS Dries DECEUNINCK-QUICK-STEP 08:34
39. *AYUSO PESQUERA Juan UAE TEAM EMIRATES 08:40
40. HERRADA Jose COFIDIS 09:11
41. *BARCELO Fernando COFIDIS 09:19
42. *SCOTSON Callum TEAM BIKEEXCHANGE 10:45
43. CHAVES Johan Esteban TEAM BIKEEXCHANGE 11:48
44. *MERTENS Julian SPORT VLAANDEREN-BALOISE 12:34
45. PEREZ Anthony COFIDIS 12:40
46. VAN ROOY Kenneth SPORT VLAANDEREN-BALOISE 13:14
47. *SKJELMOSE JENSEN Mattias TREK-SEGAFREDO 13:17
48. KANGERT Tanel TEAM BIKEEXCHANGE 13:27
49. *WIRTGEN Luc BINGOAL PAUWELS SAUCES WB  13:30
50. *CHARMIG Anthon UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
51. PEYSKENS Dimitri BINGOAL PAUWELS SAUCES WB  13:35
52. BROWN Nathan RALLY CYCLING 13:46
53. *MOBACH Jarno LEOPARD PRO CYCLING 13:52
54. *VAN DEN BOSSCHE Fabio SPORT VLAANDEREN-BALOISE 14:29
55. HIVERT Jonathan B&B HOTELS P/B KTM 15:04
56. GONZALEZ Roberto VINI ZABU' BRADO KTM 15:08
57. BOASSON HAGEN Edvald TOTAL ENERGIES 15:34
58. MERTZ Remy BINGOAL PAUWELS SAUCES WB  MT
59. FRISON Frederik LOTTO SOUDAL MT
60. KING Benjamin RALLY CYCLING 15:50
61. *WIRTGEN Tom BINGOAL PAUWELS SAUCES WB  MT
62. QUINTANA Dayer TEAM ARKEA-SAMSIC 15:52
63. ROLLAND Pierre B&B HOTELS P/B KTM 15:56
64. SCHÖNBERGER Sebastian B&B HOTELS P/B KTM 16:29
65. *BARTHE Cyril B&B HOTELS P/B KTM 16:32
66. COSNEFROY Benoit AG2R CITROEN TEAM 16:33
67. HARDY Romain TEAM ARKEA-SAMSIC 16:42
68. BOOKWALTER Brent TEAM BIKEEXCHANGE MT
69. MODOLO Sacha ALPECIN-FENIX 16:52
70. LEDANOIS Kévin TEAM ARKEA-SAMSIC 16:54
71. *FUENTES PANIEGO Angel BURGOS-BH 17:01
72. *SWEENY Harrison LOTTO SOUDAL 17:28
73. *MUÑOZ LANCHEROS Cristian Camilo UAE TEAM EMIRATES 17:44
74. SISKEVICIUS Evaldas DELKO 18:01
75. GRADEK Kamil VINI ZABU' BRADO KTM 18:53
76. WALSLEBEN Philipp ALPECIN-FENIX 19:20
77. PICHON Laurent TEAM ARKEA-SAMSIC 19:33
78. *HINDSGAUL MADSEN Jacob UNO-X PRO CYCLING TEAM 19:46
79. *TEUTENBERG Tim Torn LEOPARD PRO CYCLING 19:49
80. *BEULLENS Cédric SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
81. *TIBERI Antonio TREK-SEGAFREDO 20:03
82. JUNGELS Bob AG2R CITROEN TEAM 20:07
83. LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA-FDJ 20:11
84. GAZE Sam ALPECIN-FENIX 20:18
85. KIRSCH Alex TREK-SEGAFREDO 20:30
86. VERGAERDE Otto ALPECIN-FENIX 21:01
87. DE VOS Adam RALLY CYCLING 21:33
88. SERRY Pieter DECEUNINCK-QUICK-STEP 22:25
89. SOUPE Geoffrey TOTAL ENERGIES 22:48
90. GASTAUER Ben AG2R CITROEN TEAM 24:06
91. GROSU Eduard Michael DELKO 24:47
92. *GAILLARD Marlon TOTAL ENERGIES 25:33
93. *HULGAARD Morten UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
94. *MOLLY Kenny BINGOAL PAUWELS SAUCES WB  25:49
95. *VAN POUCKE Aaron SPORT VLAANDEREN-BALOISE 27:55
96. *LEBRETON Jacques COFIDIS 28:08
97. *MARIT Arne SPORT VLAANDEREN-BALOISE 28:11
98. *PRIES Cédric LEOPARD PRO CYCLING MT
99. ARMIRAIL Bruno GROUPAMA-FDJ 28:37
100. *GARCIA SOSA Jhojan Orlando CAJA RURAL-SEGUROS RGA 28:59
101. JENSEN August DELKO 29:19
102. *HEIDEMANN Miguel LEOPARD PRO CYCLING 29:34
103. COQUARD Bryan B&B HOTELS P/B KTM 29:58
104. *PEÑALVER ANIORTE Manuel BURGOS-BH 33:00
105. *MESA PIETRALUNGA Santiago BURGOS-BH MT
106. BERHANE Natnael COFIDIS 33:06
107. STACCHIOTTI Riccardo VINI ZABU' BRADO KTM 33:26
108. VAN GESTEL Dries TOTAL ENERGIES 34:11
109. PETRUS Lubomir ALPECIN-FENIX MT
110. *AULAR Orluis CAJA RURAL-SEGUROS RGA 35:24
111. ORONTE Emerson RALLY CYCLING 35:46
112. LOPEZ COZARD Juan Antonio BURGOS-BH 37:31
113. *DESAL Ceriel BINGOAL PAUWELS SAUCES WB  38:00
114. MARECZKO Jakub VINI ZABU' BRADO KTM 38:15
115. DE KLEIJN Arvid RALLY CYCLING MT
116. VAN EMPEL Etienne VINI ZABU' BRADO KTM 42:49
117. KLUGE Roger LOTTO SOUDAL 46:17
118. TORTOMASI Leonardo VINI ZABU' BRADO KTM 46:36
119. CONTI Valerio UAE TEAM EMIRATES 51:25
120. DE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL 54:20

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments