Ben Hermans
fot. Israel Start-Up Nation

Doświadczony, 35-letni Belg Ben Hermans przedłużył o 2 lata swoją umowę z Israel Start-Up Nation. To będzie dla niego piąty i szósty sezon w barwach ekipy z Bliskiego Wschodu.

Wszechstronny zawodnik wygrał wiele wyścigów etapowych w niebiesko-białych barwach izraelskiego zespołu, w tym w tym sezonie, więc ma silne ambicje by nadal wygrywać kolejne imprezy. Jednocześnie pokazuje spore przywiązanie do barw – to pierwszy raz, kiedy Hermans zostaje w jednym zespole dłużej niż cztery lata.

Lubię panującą tu atmosferę i jestem bardzo zadowolona z materiałów, które wykorzystujemy od naszych sponsorów. Naprawdę nie chciałem zmieniać zespołów w 2022 roku. Jestem ambitny i jestem pewien, że znajdę fajne cele na zbliżające się sezony

– przyznaje po swojej prolongacie Ben Hermans.

Belg to etatowy specjalista od nieco mniejszych imprez. W swojej karierze odniósł aż 24 zwycięstwa, lecz żadne z nich nie miało miejsca na szczeblu WT. Najważniejsze z nich to klasyfikacja generalna Arctic Race of Norway (2.Pro), triumf w całym Tour of Oman (2.HC) czy w The Larry H.Miller Tour of Utah (2.HC). 35-latek jest na fali – aż 5 wygranych miało miejsce w tym roku, a przed kilkoma dniami był 8. w mistrzostwach Europy mocno przykładając się do medalu Remco Evenepoela.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments