Fot. UCI

Jak donosi portal Eurosportu poznaliśmy właśnie szóstkę reprezentantów Polski, którzy to będą nas reprezentować już w najbliższych dniach podczas Mistrzostw Świata Flandria 2021. Liderem biało-czerwonych będzie Michał Kwiatkowski.

Póki co jedyną kategorią, jakiej skład poznaliśmy jest elita mężczyzn. W niej Polsce przysługuje 6 miejsc, a otrzymali je Michał Kwiatkowski, Łukasz Owsian, Michał Gołaś, Maciej Bodnar, Stanisław Aniołkowski oraz debiutujący w naszych barwach Cesare Benedetti. Na bardziej szczegółową analizę przyjdzie jeszcze pora.

Wyścig ze startu wspólnego na dystansie 268km już za nieco ponad tydzień, 26 września. Wcześniej, bo już 19 dnia tegoż miesiąca odbędzie się jazda indywidualna na czas, a w tej reprezentować będzie nas Michał Kwiatkowski. Maciej Bodnar według pierwszych informacji odpuszcza ten start ze względu na brak zgody swojego zespołu – będzie wówczas jeszcze uczestnikiem Okolo Slovenska.

Wciąż czekamy na pełen skład reprezentacji Polski, który Polski Związek Kolarski powinien podać w najbliższych dniach. Na mistrzostwach świata odbywa się rywalizacja w trzech kategoriach wiekowych – elity, orlików oraz juniorów, a także po raz drugi będą trwały tam zmagania w drużynowej jeździe na czas sztafet mieszanych.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Wydaje się że to obecnie nasz najmocniejszy skład. Naprzód Kwiato!