Fot. PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk

Kolejna, przedostatnia edycja cyklu najpopularniejszych wyścigów szosowych dla kolarzy amatorów oraz masters odwiedzi Świdnicę. Pierwsze w historii cyklu zawody w Świdnicy która swego czasu gościła nawet peleton elity ścigający się na trasie Mistrzostw Polski odbędą się 12 września.

Dość prosta trasa z kilkoma akcentami czeka na zawodników którzy będą mogli zmierzyć się z dwoma dystansami. Dłuży PRO 90 km to dziewięć okrążeń trasy, krótszy FUN pojedzie na dystansie 40 km czyli czterech rund. Swoje sektory będą miały panie które coraz liczniej przyjeżdżają ścigać się na Dolnym Śląsku.

To dosłownie przedostatnia szansa, żeby podreperować swój dorobek punktowy w tegorocznych zmaganiach. Wielki finał odbędzie się w Sobótce 10 października a wyróżnionych będzie 10 zawodników z każdej kategorii wiekowej.

W Świdnicy podczas wyścigu Sport Center Factory oprócz amatorów swoją strefę oraz wyścigi będą miały również dzieci ścigające się w zawodach PKO Ubezpieczenia Junior Race. Wyścigi młodych adeptów kolarskich budzą wiele emocji nie tylko w nich samych ale również w rodzicach i rodzeństwie. Zapraszamy więc nie tylko starszych zawodników ale również rodziny z dziećmi. Każdy tego dnia znajdzie coś dla siebie.

Zapisy na PKO Ubezpieczenia VIA DŚ pod linkiem
https://viadolnyslask.pl/rejestracja/

Program zawodów, trasa oraz inne pod linkiem
https://viadolnyslask.pl/wyscigi/sport-center-factory-swidnica-12-09-2021/

Zapisy dla dzieci na PKO Ubezpieczenia Junior Race – na miejscu w
namiocie PKO Ubezpieczenia w godzinach 11:00-12:30

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments