Już dziś wieczorem w Santiago de Compostela zakończy się 76. edycja wyścigu Vuelta a España. Zanim jednak poznamy końcowe rozstrzygnięcia kolarze zmierzą się z niemal 34-kilometrowym etapem jazdy indywidualnej na czas.
O godzinie 17:02 jako pierwszy na trasę ostatniego etapu hiszpańskiej Vuelty wyruszy Czech Josef Černy (Deceuninck Quick-Step). Natomiast ostatni do samotnej walki z czasem stanie lider klasyfikacji generalnej i zwycięzca dwóch ostatnich edycji Vuelta a España Primož Roglič (Jumbo-Visma). Mistrz olimpijski w ITT wystartuje o 19:43.
Pierwszym reprezentantem Polski, którego zobaczymy na trasie niedzielnej „czasówki” będzie Włoch Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe). Popularny „Czarek” stanie na rampie startowej o 17:35. Drugim Polakiem, który wyruszy w kierunku Santiago de Compostela będzie Rafał Majka. Kolarz zespołu UAE Team Emirates ostatni etap w swoim ósmym starcie w hiszpańskim Grand Tourze rozpocznie o 19:02.
Szczegółowa zapowiedź ostatniego etapu hiszpańskiej Vuelty dostępna jest pod tym linkiem.
Trasa 21. etapu wyścigu Vuelta a España:
Kolejność startów 21. etapu jazdy indywidualnej na czas wyścigu Vuelta a España 2021:
1 | Josef Cerny (Cze) Deceuninck-QuickStep | 17:02:00 |
2 | Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck-QuickStep | 17:03:00 |
3 | Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe | 17:04:00 |
4 | Jordi Meeus (Bel) Bora-Hansgrohe | 17:05:00 |
5 | Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 17:06:00 |
6 | Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck-QuickStep | 17:07:00 |
7 | Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi | 17:08:00 |
8 | Scott Thwaites (GBr) Alpecin-Fenix | 17:09:00 |
9 | Sebastian Berwick (Aus) Israel Start-up Nation | 17:10:00 |
10 | Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-QuickStep | 17:11:00 |
11 | Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 17:12:00 |
12 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Qhubeka NextHash | 17:13:00 |
13 | Connor Brown (NZl) Qhubeka NextHash | 17:14:00 |
14 | Alberto Dainese (Ita) Team DSM | 17:15:00 |
15 | Lennard Hofstede (Ned) Jumbo-Visma | 17:16:00 |
16 | Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ | 17:17:00 |
17 | Tom Scully (NZl) EF Education-Nippo | 17:18:00 |
18 | Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 17:19:00 |
19 | Quinn Simmons (USA) Trek-Segafredo | 17:20:00 |
20 | Edward Planckaert (Bel) Alpecin-Fenix | 17:21:00 |
21 | Piet Allegaert (Bel) Cofidis | 17:22:00 |
22 | Florian Vermeersch (Bel) Lotto Soudal | 17:23:00 |
23 | Alex Kirsch (Lux) Trek-Segafredo | 17:24:00 |
24 | Robert Stannard (Aus) Team BikeExchange | 17:25:00 |
25 | Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep | 17:26:00 |
26 | Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix | 17:27:00 |
27 | Nico Denz (Ger) Team DSM | 17:28:00 |
28 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | 17:29:00 |
29 | Chad Haga (USA) Team DSM | 17:30:00 |
30 | Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious | 17:31:00 |
31 | Xabier Mikel Azparren Irurzun (Spa) Euskaltel-Euskadi | 17:32:00 |
32 | Patrick Gamper (Aut) Bora-Hansgrohe | 17:33:00 |
33 | Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 17:34:00 |
34 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | 17:35:00 |
35 | Dimitri Claeys (Bel) Qhubeka NextHash | 17:36:00 |
36 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | 17:37:00 |
37 | Carlos Canal Blanco (Spa) Burgos-BH | 17:38:00 |
38 | Antonio Nibali (Ita) Trek-Segafredo | 17:39:00 |
39 | Dylan Sunderland (Aus) Qhubeka NextHash | 17:40:00 |
40 | Joan Bou Company (Spa) Euskaltel-Euskadi | 17:41:00 |
41 | Anton Palzer (Ger) Bora-Hansgrohe | 17:42:00 |
42 | Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-QuickStep | 17:43:00 |
43 | James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep | 17:44:00 |
44 | Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers | 17:45:00 |
45 | Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ | 17:46:00 |
46 | Clement Venturini (Fra) AG2R Citroën Team | 17:47:00 |
47 | Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ | 17:48:00 |
48 | Damien Howson (Aus) Team BikeExchange | 17:49:00 |
49 | Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious | 17:50:00 |
50 | Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation | 17:51:00 |
51 | Yuriy Natarov (Kaz) Astana-Premier Tech | 17:52:00 |
52 | Eddy Fine (Fra) Cofidis | 17:53:00 |
53 | Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-QuickStep | 17:54:00 |
54 | Kévin Geniets (Lux) Groupama-FDJ | 17:55:00 |
55 | Maxim Van Gils (Bel) Lotto Soudal | 17:56:00 |
56 | Fernando Barceló Aragon (Spa) Cofidis | 17:57:00 |
57 | Pelayo Sanchez Mayo (Spa) Burgos-BH | 17:58:00 |
58 | Sylvain Moniquet (Bel) Lotto Soudal | 17:59:00 |
59 | Magnus Cort (Den) EF Education-Nippo | 18:00:00 |
60 | Nathan Van Hooydonck (Bel) Jumbo-Visma | 18:01:00 |
61 | James Piccoli (Can) Israel Start-up Nation | 18:02:00 |
62 | Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Euskaltel-Euskadi | 18:03:00 |
63 | Aritz Bagües Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 18:04:00 |
64 | Damien Touze (Fra) AG2R Citroën Team | 18:05:00 |
65 | Matteo Trentin (Ita) UAE Team Emirates | 18:06:00 |
66 | Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 18:07:00 |
67 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | 18:08:00 |
68 | Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates | 18:09:00 |
69 | Jay Vine (Aus) Alpecin-Fenix | 18:10:00 |
70 | Ander Okamika Bengoetxea (Spa) Burgos-BH | 18:11:00 |
71 | Nelson Oliveira (Por) Movistar Team | 18:12:00 |
72 | Michael Matthews (Aus) Team BikeExchange | 18:13:00 |
73 | Jetse Bol (Ned) Burgos-BH | 18:14:00 |
74 | Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo | 18:15:00 |
75 | Andreas Kron (Den) Lotto Soudal | 18:16:00 |
76 | Thomas Pidcock (GBr) Ineos Grenadiers | 18:17:00 |
77 | Imanol Erviti (Spa) Movistar Team | 18:18:00 |
78 | Stan Dewulf (Bel) AG2R Citroën Team | 18:19:00 |
79 | Thymen Arensman (Ned) Team DSM | 18:20:00 |
80 | Christopher Hamilton (Aus) Team DSM | 18:21:00 |
81 | Robert Gesink (Ned) Jumbo-Visma | 18:22:00 |
82 | Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskaltel-Euskadi | 18:23:00 |
83 | Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH | 18:24:00 |
84 | Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ | 18:25:00 |
85 | Mark Padun (Ukr) Bahrain Victorious | 18:26:00 |
86 | Jose Herrada (Spa) Cofidis | 18:27:00 |
87 | José Rojas (Spa) Movistar Team | 18:28:00 |
88 | Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 18:29:00 |
89 | Lucas Hamilton (Aus) Team BikeExchange | 18:30:00 |
90 | Diego Camargo Pineda (Col) EF Education-Nippo | 18:31:00 |
91 | Fabio Aru (Ita) Qhubeka NextHash | 18:32:00 |
92 | Nicolas Prodhomme (Fra) AG2R Citroën Team | 18:33:00 |
93 | Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo | 18:34:00 |
94 | Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange | 18:35:00 |
95 | Floris De Tier (Bel) Alpecin-Fenix | 18:36:00 |
96 | Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe | 18:37:00 |
97 | Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskaltel-Euskadi | 18:38:00 |
98 | Mikaël Cherel (Fra) AG2R Citroën Team | 18:39:00 |
99 | Andrey Zeits (Kaz) Team BikeExchange | 18:40:00 |
100 | Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates | 18:41:00 |
101 | Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma | 18:42:00 |
102 | Michael Storer (Aus) Team DSM | 18:43:00 |
103 | Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA | 18:44:00 |
104 | Jesus Herrada (Spa) Cofidis | 18:45:00 |
105 | Joe Dombrowski (USA) UAE Team Emirates | 18:46:00 |
106 | Gotzon Martin Sanz (Spa) Euskaltel-Euskadi | 18:47:00 |
107 | Ryan Gibbons (RSA) UAE Team Emirates | 18:48:00 |
108 | Pavel Sivakov (Rus) Ineos Grenadiers | 18:49:00 |
109 | Martijn Tusveld (Ned) Team DSM | 18:50:00 |
110 | Lilian Calmejane (Fra) AG2R Citroën Team | 18:51:00 |
111 | Jefferson Cepeda Ortiz (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA | 18:52:00 |
112 | Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange | 18:53:00 |
113 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Euskaltel-Euskadi | 18:54:00 |
114 | Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 18:55:00 |
115 | Ion Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | 18:56:00 |
116 | Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 18:57:00 |
117 | Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech | 18:58:00 |
118 | Romain Bardet (Fra) Team DSM | 18:59:00 |
119 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | 19:00:00 |
120 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Burgos-BH | 19:01:00 |
121 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | 19:02:00 |
122 | Steff Cras (Bel) Lotto Soudal | 19:03:00 |
123 | Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo | 19:05:00 |
124 | Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH | 19:07:00 |
125 | Sam Oomen (Ned) Jumbo-Visma | 19:09:00 |
126 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious | 19:11:00 |
127 | Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team | 19:13:00 |
128 | Rémy Rochas (Fra) Cofidis | 19:15:00 |
129 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team | 19:17:00 |
130 | Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo | 19:19:00 |
131 | Steven Kruijswijk (Ned) Jumbo-Visma | 19:21:00 |
132 | Odd Christian Eiking (Nor) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 19:23:00 |
133 | Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe | 19:25:00 |
134 | David de la Cruz (Spa) UAE Team Emirates | 19:27:00 |
135 | Guillaume Martin (Fra) Cofidis | 19:29:00 |
136 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | 19:31:00 |
137 | Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers | 19:33:00 |
138 | Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious | 19:35:00 |
139 | Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers | 19:37:00 |
140 | Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious | 19:39:00 |
141 | Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team | 19:41:00 |
142 | Primoz Roglic (Slo) Jumbo-Visma | 19:43:00 |