fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel zdecydował się podpisać nowy kontrakt z ekipą Alpecin-Fenix. W belgijskiej drużynie Holender będzie ścigać się przynajmniej do końca 2025 roku.

26-letni van der Poel od wielu lat jest liderem i filarem zespołu prowadzonego przez braci Roodhooft. W tym czasie Holender, między innymi: czterokrotnie zostawał mistrzem świata elity w kolarstwie przełajowym, wygrywał Ronde van Vlaanderen, Amstel Gold Race, Strade Bianche, etap Tour de France oraz odnosił sukcesy na wielu innych wyścigach.

W kolejnych latach niezwykle wszechstronny Mathieu van der Poel ma nadal zamiar łączyć starty, zarówno w kolarstwie szosowym, jak i w przełajach i kolarstwie górskim. Są to wstępne plany zawodnika zespołu Alpecin-Fenix, których graniczną datą mają być Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku.

Bardzo się cieszę, że podpisałem ten długoterminowy kontrakt z zespołem, który jest dla mnie jak druga rodzina. Naprawdę cieszę się będąc w ekipie Alpecin-Fenix. Drużyna fantastycznie się rozwinęła w ostatnich latach – równolegle z moimi postępami, które poczyniłem – i z roku na rok grupa jest coraz lepsza i silniejsza. Jest, to dość wyjątkowe uczucie, że od tak dawna jeżdżę w tej samej ekipie i będę to kontynuować przez kolejne cztery lata. Kto wie, być może w całej mojej karierze będę ścigać się tylko w jednym zespole? Staram się nie wybiegać zbyt daleko w przyszłość, ale zdobycie tytułu mistrza świata w trzech różnych kolarskich dyscyplinach w nadchodzących latach byłoby spełnieniem moich marzeń. Najprawdopodobniej nadal będę łączyć starty w kolarstwie szosowym, przełajowym i górskim do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku

– powiedział Mathieu van der Poel, którego nowa umowa będzie obowiązywać do końca 2025 roku.

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Wujek leon
Wujek leon

No i elegancko:)

Wujek leon
Wujek leon

No i elegancko:)