Dorian Godon (AG2R Citroën Team) wygrał po finiszu z grupki francuski wyścig Tour du Doubs. To trzecie zwycięstwo jego ekipy podczas tego weekendu. 

Klasyk Tour du Doubs rozegrany dzisiaj został po raz 35. Wymagająca trasa z Morteau do Pontarlier liczyła 201 kilometrów.

Praktycznie od startu ostrego uformowała się ucieczka w składzie: Mattia BAIS (Androni Giocattoli-Sidermec), Cédric BEULLENS (Sport Vlaanderen-Baloise), Leonardo TORTOMASIO (Vini Zabu’), Patrik TYBOR (Dukla Banska Bystrica), Raphaël PARISELLA (Rally Cycling), Damian LÜSCHER (Swiss Racing Academy), Jesse RAAS (X-Speed United Continental), Conn MCDUNPHY, Dillon CORKERY, Bernat FONT MAS (EvoPro Racing) i Simone SANO (Electro Hiper Europa). Jednak Corkery odpadł z ucieczki już po kilku kilometrach.

10 zawodników szybko wypracowało sobie nawet dziewięć minuty przewagi.

110 kilometrów przed metą dojechał do ucieczki Anthony DELAPLACE (Team Arkéa-Samsic). Na kolejnych podjazdach tempa rywali nie wytrzymał Sano. Na 75 kilometrów przed metą przewaga harcowników wynosiła prawie 5 minut.

Jednak mimo ogromnych ambicji ucieczki ich szanse z peletonem nie były zbyt duże. Wszystko zjechało się na 10 kilometrów przed metą. Od razu mieliśmy próby kilku ataków. Chrapkę na triumf mieli Nairo Quintana (Team Arkea – Samsic), Thibaut Pinot (Groupama – FDJ) czy Elie Gesbert (Team Arkea – Samsic).

Jednak ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z wyselekcjonowanej grupki. Najszybszy okazał się Dorian Godon (AG2R Citroën Team), dla którego to już trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Kolejne miejsca na podium zajęli Biniam Ghirmay Hailu (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux) i Tom Paquot (Bingoal Pauwels Sauces WB).

Wyniki:

1. GODON Dorian AG2R CITROEN TEAM les 201 km en 4h55’07”
2. GIRMAY HAILU Biniam INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 00:00
3. PAQUOT Tom BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:00
4. TESFAZION Natnael Ocbit ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 00:00
5. MADOUAS Valentin GROUPAMA-FDJ 00:00
6. QUINTANA Nairo TEAM ARKEA-SAMSIC 00:00
7. SIMON Julien TOTAL ENERGIES 00:00
8. MERTZ Remy BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:00
9. PERICHON Pierre-Luc COFIDIS 00:00
10. THALMANN Roland TEAM VORARLBERG 00:00
11. LAFAY Victor COFIDIS 00:00
12. COSNEFROY Benoit AG2R CITROEN TEAM 00:02
13. PINOT Thibaut GROUPAMA-FDJ 00:02
14. BONNAMOUR Franck B&B HOTELS P/B KTM 00:06
15. MALDONADO Anthony ST MICHEL-AUBER 93 00:06
16. REICHENBACH Sébastien GROUPAMA-FDJ 00:06
17. GESBERT Elie TEAM ARKEA-SAMSIC 00:06
18. PARET-PEINTRE Aurélien AG2R CITROEN TEAM 00:09
19. COTE Pier Andre RALLY CYCLING 00:18
20. WIRTGEN Luc BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:18
21. FERASSE Thibault B&B HOTELS P/B KTM 00:18
22. MIFSUD Andréa SWISS RACING ACADEMY 00:18
23. DELETTRE Alexandre DELKO 00:18
24. ROLLAND Pierre B&B HOTELS P/B KTM 00:18
25. DELBOVE Joris ST MICHEL-AUBER 93 00:18
26. CHEVALIER Maxime B&B HOTELS P/B KTM 00:18
27. HIVERT Jonathan B&B HOTELS P/B KTM 00:18
28. BALFOUR Stuart SWISS RACING ACADEMY 00:18
29. PEYSKENS Dimitri BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:18
30. MEENS Johan BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:18
31. STOJNIC Veljko VINI ZABU’ BRADO KTM 00:18
32. GUERIN Alexis TEAM VORARLBERG 00:18
33. RAVANELLI Simone ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 00:18
34. GESCHKE Simon COFIDIS 00:18
35. DE VOS Adam RALLY CYCLING 00:34
36. PRADES REVERTER Eduard DELKO 00:40
37. CARDIS Romain ST MICHEL-AUBER 93 00:40
38. LATOUR Pierre-Roger TOTAL ENERGIES 00:52
39. HAILEMICHAEL Kinfe Mulu DELKO 00:55
40. BEULLENS Cédric SPORT VLAANDEREN-BALOISE 01:08
41. DE WITTE Mathias XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 01:08
42. VOISARD Yannis SWISS RACING ACADEMY 01:08
43. ANTOMARCHI Julien XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 01:08
44. GENIEZ Alexandre TOTAL ENERGIES 01:08
45. BERTHET Clément AG2R CITROEN TEAM 01:08
46. MAURELET Flavien ST MICHEL-AUBER 93 01:08
47. PELLAUD Simon ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 01:08
48. GAUDU David GROUPAMA-FDJ 01:08
49. MERTENS Julian SPORT VLAANDEREN-BALOISE 01:08
50. VENCHIARUTTI Nicola ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 01:26
51. KUBIS Lukas DUKLA BANSKA BYSTRICA 01:28
52. SIEMONS Stijn EVOPRO RACING 01:28
53. EYSKENS Jeroen EVOPRO RACING 01:28
54. DOUBEY Fabien TOTAL ENERGIES 01:28
55. TEASDALE JoshUZ XSPEED UNITED CONTINENTAL 01:28
56. HARING Martin DUKLA BANSKA BYSTRICA 01:28
57. GONZALEZ Roberto VINI ZABU’ BRADO KTM 01:30
58. CHAMPION Thomas COFIDIS 01:30
59. HARDY Romain TEAM ARKEA-SAMSIC 01:30
60. DAUSCHY Guillaume XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 01:40
61. PENHOET Paul EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS-FRA 01:42
62. MARTINEZ GARCIA Victor ELECTRO HIPER EUROPA 01:42
63. JENSEN August DELKO 01:42
64. TORTOMASI Leonardo VINI ZABU’ BRADO KTM 01:42
65. IACCHI Alessandro VINI ZABU’ BRADO KTM 01:44
66. VAN POUCKE Aaron SPORT VLAANDEREN-BALOISE 01:44
67. COMBES Simon XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 01:44
68. BAIS Mattia ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 01:44
69. DI RENZO Andrea VINI ZABU’ BRADO KTM 01:44
70. LE TURNIER Mathias DELKO 01:44
71. LAURANCE Axel EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS-FRA 01:59
72. LEDANOIS Kévin TEAM ARKEA-SAMSIC 02:08
73. NORDEMANN DASILVA Daniel XSPEED UNITED CONTINENTAL 02:51
74. LEBRETON Jacques COFIDIS 03:07
75. MCDUNPHY Conn EVOPRO RACING 03:07
76. BADILATTI Matteo GROUPAMA-FDJ 03:07
77. FERNANDEZ CRUZ Delio DELKO 03:07
78. PACHER Quentin B&B HOTELS P/B KTM 03:35
79. LÜSCHER Damian SWISS RACING ACADEMY 03:35
80. PARISELLA Raphael RALLY CYCLING 03:35
81. AEBI Antoine TEAM VORARLBERG 03:35
82. DEBONS Antoine TEAM VORARLBERG 03:35
83. URRUTY Maxime XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 03:35
84. RETAILLEAU Valentin EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS-FRA 03:35
85. EVANS Alexander INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 03:35
86. RAAS Jesse XSPEED UNITED CONTINENTAL 03:44
87. CHIRICO Luca ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 03:55
88. DELAPLACE Anthony TEAM ARKEA-SAMSIC 04:10
89. DELACROIX Théo INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 04:36
90. PICHON Laurent TEAM ARKEA-SAMSIC 04:36
91. BEVILACQUA Mattia VINI ZABU’ BRADO KTM 04:36
92. FONT MAS Bernat EVOPRO RACING 04:41
93. FERNANDEZ Ruben COFIDIS 04:41
94. MOL Wesley XSPEED UNITED CONTINENTAL 04:41
95. PELEGRI Oscar ELECTRO HIPER EUROPA 04:41
96. MONK Cyrus EVOPRO RACING 04:41
97. PAGE Hugo EQUIPE DE FRANCE ESPOIRS-FRA 04:41
98. GUILLONNET Adrien ST MICHEL-AUBER 93 04:41
99. BROWN Nathan RALLY CYCLING 04:41
100. PLANCKAERT Baptiste INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 05:38
101. JARNET Maxime INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 05:38
102. SEIGLE Romain GROUPAMA-FDJ 06:26
103. GRELLIER Fabien TOTAL ENERGIES 06:36
104. CABOT Jérémy TOTAL ENERGIES 06:42
105. REUTIMANN Matthias SWISS RACING ACADEMY 06:52
106. STÜSSI Colin Chris TEAM VORARLBERG 06:52
107. WARBASSE Lawrence AG2R CITROEN TEAM 07:54
108. BELLICAUD Jérémy INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 07:54
109. BRITTON Robert RALLY CYCLING 08:04
110. TYBOR Patrik DUKLA BANSKA BYSTRICA 12:35
111. DE PESTEL Sander SPORT VLAANDEREN-BALOISE 13:20
112. THIÈRY Cyrille SWISS RACING ACADEMY 13:20
113. MUELLER Taj XSPEED UNITED CONTINENTAL 13:20

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments