Foto: Simac Ladies Tour

Marianne Vos wygrała piąty, ostatni etap Simac Ladies Tour 2021. Klasyfikację generalną zwyciężyła Chantal van den Broek-Blaak.

Dzisiejsze zmagania prowadziły po niewielkiej rundzie w holenderskim Arnhem. Panie do pokonania miały 19 rund, które składały się na przeszło 150km łącznego dystansu. Na każdej z nich było pagórkowato, acz główną trudność dnia stanowił Zijpendaalsweg (700m, 3,3%).

fot. Procyclingstats

Od startu działo się bardzo wiele. Podobnie jak i wczoraj pogoda nie rozpieszczała co było wodą na młyn dla niektórych zawodniczek. Po 35km jazdy ataku spróbowała Katarzyna Niewiadoma i solowo zaczęła zyskiwać nad peletonem. Niestety po około kwadransie walki Polka została złapana.

Peleton zaczął jechać dalej we względnej całości, a po kolejne premie wyskakiwała tylko Anouska Koster (Team Jumbo-Visma Women), która tym samym przypieczętowała sobie wygraną w klasyfikacji górskiej tej imprezy.

Pierwsza większa ucieczka zawiązała się po 90km jazdy, a stworzyła ją szóstka kolarek. Akcję tą złapano w końcówce, a równocześnie zaczęły się kolejne skoki. Niby na 6km przed metą jeden z nich miał nadal 30 sekund, acz ostatecznie wszystko się zjechał i o wygranej zadecydować miał sprint z większej grupy.

Co chyba nikogo nie dziwi po kolejne, trzecie w tej edycji Simac Tour zwycięstwo sięgnęła Marianne Vos (Team Jumbo-Visma Women). Kolejne miejsca dla Alice Barnes (Canyon/Sram Racing) i Amy Pieters (Team SD Worx). W peletonie ukończyła Katarzyna Niewiadoma i Marta Jaskulska. Pierwsza z nich zajęła 13. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments