Paweł Bernas
Fot. HRE Mazowsze Serce Polski/Mario Stiehl

Po zeszłorocznym zwycięstwie Jakuba Kaczmarka, także w tym roku kolarze HRE Mazowsze Serce Polski byli stawiani jako główni faworyci do zwycięstwa w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski. Zajęcie pierwszych czterech miejsc było jednak wyjątkowym sukcesem.

W Łukowicy kolarze mieli do pokonania 125-kilometrową trasę, na której szybko wykrystalizowała się czołówka, która kolarzom Dariusza Banaszka bardzo odpowiadała.

“Wiedzieliśmy, że mamy przewagę liczebną, a co za tym idzie ciężar kontroli spoczywał na nas. Szybko uformowała się sześcioosobowa grupka z czterema naszymi zawodnikami, a także Szymonem Traczem oraz Michałem Podlaskim” – komentował Paweł Bernas.

Mocne tempo i liczne ataki spowodowały, że Podlaskiemu i Traczowi trudno było utrzymać tempo mazowieckiej drużyny, która bardzo konsekwentnie pracowała na czele.

“Szymon był dziś bardzo mocny, ale siłą całej drużyny, zdołaliśmy w czwórkę odjechać” – dodał.

W momencie gdy rywale zostali za plecami kolarzy HRE Mazowsze Serce Polski, pewne było, że medale będą musieli rozdać między sobą.

“Zwycięstwem się podzieliliśmy wedle starej kolarskiej zasady – ja uciekałem najdłużej, więc to mi przypadł złoty medal. Drugi w kolejności był Tomek Budziński, a trzeci Piotr Brożyna. Jakub Kaczmarek zachował się bardzo dżentelmeńsko i wjechał na metę zaraz za podium, gdyż Górskim Szosowym Mistrzem Polski został w roku ubiegłym – TeamSpirit zawsze jest najważniejszy” – tłumaczył Bernas.

Na metę w Łukowicy kolarze wjechali w czwórkę, razem celebrując sukces. Zgodnie z ustaleniami, pierwszy linię metę minął Bernas, przed Budzińskim i Brożyną.

“Po wynikach mogłoby się wydawać, że był to łatwy wyścig, ale tak naprawdę był to bardzo wymagający dzień, co udowodniają wykręcone watty” – dodał świeżo upieczony Górski Szosowy Mistrz Polski.

Paweł Bernas, Piotr Brożyna, Tomasz Budziński, GSMP
Fot. HRE Mazowsze Serce Polski/Mario Stiehl
Poprzedni artykułSimac Ladies Tour 2021: Marianne Vos po raz trzeci, wyścig dla Chantal van den Broek-Blaak
Następny artykuł„Tu rodzą się gwiazdy!” – zapowiedź Karpackiego Wyścigu Kurierów 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr

Ale żeby amatorom nawet medalu z ziemniaka nie zafundować😱 lipa i wstyd!!! Nie wiem jak w pozostałych kategoriach ale pewnie podobnie, dziadostwo!