Foto: Amélie Barbotin / Tour Poitou-Charentes

Elia Viviani (Cofidis, Solutions Crédits) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap Tour Poitou – Charentes.

35. edycja Tour Poitou – Charentes en Nouvelle Aquitaine rozpoczęła się etapem z Pons do Parthenay. Kolarze mieli do przejechania ponad 197 kilometrów po lekko pofałdowanej trasie. Do pokonania były cztery oznaczone podjazdy.

Na liście startowej był jeden Polak – Szymon Sajnok (Cofidis, Solutions Crédits).

Pierwszą ucieczkę na wyścigu utworzyli: Mattia VIEL (Androni Giocattoli-Sidermec), Diego LOPEZ FUENTES (Equipo Kern Pharma), Robin SKIVILD (Uno-X Pro Cycling Team) oraz Thomas DENIS (Xelliss-Roubaix Lille Métropole). Jednak Hiszpan Lopez Fuentes po kilku kilometrach odpadł z czołówki.

Bardzo szybko trójka wypracowała sobie ponad cztery minuty przewagi. Wszystkie górskie premie wygrał Skivild i to Norweg został pierwszym liderem tej klasyfikacji. Kolarz Uno-X już na 70 kilometrów przed metą zostawił konkurentów i samotnie walczył z rozpędzonym peletonem.

Norweg został doścignięty na 30 kilometrów przed metą. Po chwili przerwy mieliśmy kolejne ataki, ale peleton kontrolował sytuację. Kiedy zaczęły formować się sprinterskie pociągi mieliśmy niestety sporą kraksę w dużej grupie.

Ostatecznie o zwycięstwie na pierwszym etapie zadecydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się Elia Viviani (Cofidis, Solutions Crédits), który na kresce wyprzedził…swojego kolegę z ekipy Simone Consonniego. Trzeci był Marc Sarreau (AG2R Citroën Team).

Wyniki pierwszego etapu:

1. VIVIANI Elia ITA COFIDIS en 5h01’31”
2. CONSONNI Simone ITA COFIDIS 00:00
3. SARREAU Marc FRA AG2R CITROEN TEAM 00:00
4. GROSU Eduard-Michael ROU DELKO 00:00
5. DUPONT Timothy BEL BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:00
6. VERMEULEN Emiel BEL XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00
7. HOFSTETTER Hugo FRA ISRAEL START-UP NATION 00:00
8. JOYCE Colin USA RALLY CYCLING 00:00
9. SWIFT Connor GBR TEAM ARKEA-SAMSIC 00:00
10. WACKERMANN Luca ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:00
11. RAJOVIC Dusan SRB DELKO 00:00
12. ZINGLE Axel FRA COFIDIS 00:00
13. BOUDAT Thomas FRA TEAM ARKEA-SAMSIC 00:00
14. BONNAMOUR Franck FRA B&B HOTELS P/B KTM 00:00
15. GALLOPIN Tony FRA AG2R CITROEN TEAM 00:00
16. URIANSTAD Martin Bugge NOR UNO-X PRO CYCLING TEAM 00:00
17. PARET PEINTRE Aurélien FRA AG2R CITROEN TEAM 00:00
18. JENSEN August NOR DELKO 00:00
19. BELLETTI Manuel ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:00
20. MALUCELLI Matteo ITA ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 00:00
21. TURGIS Anthony FRA TOTALENERGIES 00:00
22. TRARIEUX Julien FRA DELKO 00:00
23. DELAPLACE Anthony FRA TEAM ARKEA-SAMSIC 00:00
24. WIRTGEN Tom LUX BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:00
25. CARDIS Romain FRA ST MICHEL-AUBER 93 00:00
26. PENHOET Paul FRA GROUPAMA-FDJ 00:00
27. BAIS Davide ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:00
28. NICOLAU BELTRAN Joel ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:00
29. BRÄNDLE Matthias AUT ISRAEL START-UP NATION 00:00
30. TESSON Jason FRA ST MICHEL-AUBER 93 00:00
31. GRONDIN Donavan FRA TEAM ARKEA-SAMSIC 00:24
32. DE BIE Sean BEL BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:24
33. PAILLOT Yoann FRA ST MICHEL-AUBER 93 00:28
34. FETTER Erik HUN EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 00:28
35. BOILEAU Alan FRA B&B HOTELS P/B KTM 00:28
36. ARMIRAIL Bruno FRA GROUPAMA-FDJ 00:28
37. MAITRE Florian FRA TOTALENERGIES 00:28
38. DE MARCHI Alessandro ITA ISRAEL START-UP NATION 00:28
39. STRAKHOV Dmitrii RUS GAZPROM-RUSVELO 00:28
40. HULGAARD Morten DEN UNO-X PRO CYCLING TEAM 00:28
41. ANGULO SAMPEDRO Antonio ESP EUSKALTEL-EUSKADI 00:28
42. DELPHIS Thomas FRA AG2R CITROEN TEAM 00:32
43. DE MAEGHT Dorian BEL BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:48
44. ETXEBERRIA AZPILIKUETA Josu ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 00:52
45. HERMANS Ben BEL ISRAEL START-UP NATION 00:52
46. VELASCO Simone ITA GAZPROM-RUSVELO 00:52
47. LATOUR Pierre FRA TOTALENERGIES 00:52
48. PEREZ Anthony FRA COFIDIS 00:52
49. WARBASSE Lawrence USA AG2R CITROEN TEAM 00:52
50. GUERNALEC Thibault FRA TEAM ARKEA-SAMSIC 00:52
51. SISKEVICIUS Evaldas LTU DELKO 00:52
52. DUVAL Julien FRA AG2R CITROEN TEAM 00:52
53. MOLLY Kenny BEL BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 00:52
54. KOWALSKI Dylan FRA XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:52
55. COTE Pier Andre CAN RALLY CYCLING 01:00
56. GOLDSTEIN Omer ISR ISRAEL START-UP NATION 01:05
57. MAZZUCCO Fabio ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 01:05
58. SABATINI Fabio ITA COFIDIS 01:05
59. LONARDI Giovanni ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 01:05
60. CHEVALIER Maxime FRA B&B HOTELS P/B KTM 01:05
61. LUCCA Riccardo ITA GENERAL STORE-F.LLI CURIA-ESSEGIBI 01:05
62. SEVILLA LOPEZ Diego Pablo ESP EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 01:05
63. LOPEZ FUENTES Diego ESP EQUIPO KERN PHARMA 01:05
64. NYCH Artem RUS GAZPROM-RUSVELO 01:05
65. PELIKÁN János Zsombor HUN ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 01:05
66. MAESTRI Mirco ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 01:05
67. CHERKASOV Nikolay RUS GAZPROM-RUSVELO 01:05
68. SERRANO ALVAREZ Alberto ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 01:05
69. ARCHIBALD John GBR EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 01:05
70. HOLLYMAN Mason GBR ISRAEL CYCLING ACADEMY 01:05
71. TESFAZION Natnael ERI ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 01:05
72. CARISEY Clément FRA DELKO 01:05
73. SOUPE Geoffrey FRA TOTALENERGIES 01:05
74. RUIZ SEDANO Ibon ESP EQUIPO KERN PHARMA 01:05
75. ROSSETTO Stéphane FRA ST MICHEL-AUBER 93 01:05
76. MURGUIALDAY Jokin ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 01:05
77. DALLA VALLE Nicolas ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 01:17
78. ZANONCELLO Enrico ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 01:17
79. TERPSTRA Niki NED TOTALENERGIES 01:20
80. JUARISTI ARRIETA Txomin ESP EUSKALTEL-EUSKADI 01:20
81. PINOT Thibaut FRA GROUPAMA-FDJ 01:20
82. GARCIA PIERNA Carlos ESP EQUIPO KERN PHARMA 01:20
83. BALLARIN MANSO Iker ESP EUSKALTEL-EUSKADI 01:20
84. DOUBEY Fabien FRA TOTALENERGIES 01:20
85. TABELLION Valentin FRA XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 01:20
86. PICHON Laurent FRA TEAM ARKEA-SAMSIC 01:20
87. RAVANELLI Simone ITA ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 01:20
88. DAVY Clément FRA GROUPAMA-FDJ 01:20
89. RIVI Samuele ITA EOLO-KOMETA CYCLING TEAM 01:20
90. DEBEAUMARCHE Nicolas FRA ST MICHEL-AUBER 93 01:59
91. GOUGEARD Alexis FRA AG2R CITROEN TEAM 02:01
92. CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai ESP EUSKALTEL-EUSKADI 02:01
93. LE TURNIER Mathias FRA DELKO 02:01
94. BRUNEL Alexys FRA GROUPAMA-FDJ 02:01
95. VENCHIARUTTI Nicola ITA ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 02:01
96. KUZMIN Anton KAZ GAZPROM-RUSVELO 02:01
97. ROSSKOPF Joseph USA RALLY CYCLING 02:01
98. ZOCCARATO Samuele ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 02:01
99. ANDERSEN Idar NOR UNO-X PRO CYCLING TEAM 02:07
100. SAJNOK Szymon POL COFIDIS 02:07
101. ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUSKALTEL-EUSKADI 02:27
102. RIOU Alan FRA TEAM ARKEA-SAMSIC 02:30
103. AGIRRE EGAÑA Jon ESP EQUIPO KERN PHARMA 03:36
104. SLEEN Torjus NOR UNO-X PRO CYCLING TEAM 04:14
105. BOASSON-HAGEN Edvald NOR TOTALENERGIES 04:14
106. HUREL Tony FRA ST MICHEL-AUBER 93 04:14
107. PICOUX Maximilien BEL XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 04:14
108. LEVASSEUR Jordan FRA XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 04:14
109. ROBEET Ludovic BEL BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 04:29
110. BONNET William FRA GROUPAMA-FDJ 04:31
111. BLEIER Baptiste FRA ST MICHEL-AUBER 93 05:05
112. SKIVILD Robin DEN UNO-X DARE DEVELOPMENT TEAM 05:05
113. KULSET Sindre NOR UNO-X PRO CYCLING TEAM 05:05
114. VIEL Mattia ITA ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 05:05
115. DELAGE Mickael FRA GROUPAMA-FDJ 05:05
116. BERHANE Natnael ERI COFIDIS 05:05
117. TRAININI Tomas ITA BARDIANI CSF FAIZANE' 05:05
118. FERASSE Thibault FRA B&B HOTELS P/B KTM 05:05
119. VENNER Quentin BEL BINGOAL PAUWELS SAUCES WB 05:05
120. IRISARRI RICON Jon ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 05:05
121. BARBIER Rudy FRA ISRAEL START-UP NATION 06:36
122. DE VOS Adam CAN RALLY CYCLING 07:26
123. CARPENTER Robin USA RALLY CYCLING 07:26
124. MARCHIORI Leonardo ITA ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 07:59
125. JAUREGUI Quentin FRA B&B HOTELS P/B KTM 08:55
126. COQUARD Bryan FRA B&B HOTELS P/B KTM 08:55
127. JAIME FERNANDEZ Alex ESP EQUIPO KERN PHARMA 10:11
128. MIQUEL DELGADO Pau ESP EQUIPO KERN PHARMA 10:11
129. IRIZAR LASKURAIN Julen ESP EUSKALTEL-EUSKADI 10:13
130. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio ESP EUSKALTEL-EUSKADI 10:13
131. URBANO FONTIVEROS Carmelo ESP CAJA RURAL-SEGUROS RGA 10:14
132. DENIS Thomas FRA XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 10:42
133. LEROUX Samuel FRA XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE 10:42
134. SANZ UNZUE Enrique ESP EQUIPO KERN PHARMA 15:53

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments