fot. Szymon Gruchalski

Ethan Hayter (INEOS Grenadiers) po wczorajszym triumfie wygrał, także drugi etap wyścigu Tour of Norway. Brytyjczyk umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Drugi odcinek wyścigu „dookoła Norwegii” liczył sobie 185-kilometrów. Na trasie wokół miasta Sirdal znalazły się dwa kategoryzowane podjazdy: Tonstad (2,2 km, 9,1%) i Gloppedalsura (1,5 km, 5,9%). Również sama końcówka dzisiejszego etapu Tour of Norway znajdowała się na niewielkim i stromym wzniesieniu.

 

Po starcie od peletonu odjechała piątka kolarzy. Byli wśród nich: Tobias Foss (Jumbo-Visma), Anthon Charmig (Uno-X), Emil Schandorff Iwersen (BHS – PL Beton Bornholm), Christian Spang Kjeldsen (ColoQuick) oraz Olav Hjemsæter (Team Coop). Jeszcze na 50-kilometrów przed metą wspomniani powyżej harcownicy utrzymywali przewagę wynoszącą około trzech minut nad grupą zasadniczą prowadzoną w znacznej mierze przez kolarzy ekipy INEOS Grenadiers.

Najdłużej z grona uciekinierów byli w stanie wytrwać: Foss, Schandorff Iwersen oraz Hjemsæter. Trzech wspomnianych zawodników 28-kilometrów przed finiszem utrzymywało jeszcze minutę i 30 sekund nad peletonem. Niestety grupa zasadnicza była bezlitosna dla harcowników i dopadła ich na 8-kilometrów przed metą.

Przez kolejne kilka kilometrów paru kolarzy próbowało oderwać się od peletonu. Ostatecznie żaden z tych śmiałków nie zdołał wypracować sobie wystarczającej przewagi nad rozpędzoną grupą zasadniczą. Podczas masowego finiszu, gdy droga prowadziła lekko w górę najlepszy okazał się ponownie Ethan Hayter (INEOS Grenadiers). Tym samym Brytyjczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce na etapie zajął Belg Tosh Van der Sande (Lotto Soudal), a trzeci był Holender Mike Teunissen (Jumbo-Visma).

Wyniki drugiego etapu Tour of Norway 2021 (Top 10):

1 Ethan Hayter INEOS Grenadiers 4:16:32
2 Tosh Van der Sande Lotto Soudal ,,
3 Mike Teunissen Team Jumbo-Visma ,,
4 Ide Schelling BORA – hansgrohe ,,
5 Sven Erik Bystrøm UAE-Team Emirates ,,
6 Kristian Aasvold Team Coop ,,
7 James Shaw Ribble Weldtite Pro Cycling ,,
8 Markus Hoelgaard Uno-X Pro Cycling Team ,,
9 Lucas Eriksson Riwal Cycling Team ,,
10 Nick van der Lijke Riwal Cycling Team ,,

Klasyfikacja generalna:

1 Ethan Hayter INEOS Grenadiers 8:00:42
2 Ide Schelling BORA – hansgrohe 0:15
3 Mike Teunissen Team Jumbo-Visma 0:29
4 James Shaw Ribble Weldtite Pro Cycling 0:33
5 Kristian Aasvold Team Coop ,,
6 Markus Hoelgaard Uno-X Pro Cycling Team ,,
7 Mattias Skjelmose Jensen Trek – Segafredo ,,
8 Lucas Eriksson Riwal Cycling Team ,,
9 Torstein Træen Uno-X Pro Cycling Team 0:35
10 Sven Erik Bystrøm UAE-Team Emirates 0:41
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments