Anders Halland Johannessen, Tobias Halland Johannessen
fot. Tour de l'Avenir

Dubletem Norwegów Andersa Hallanda Johannessena i jego brata bliźniaka Tobiasa zakończył się 6. etap Tour de l’Avenir. Koszulkę lidera obronił Mick van Dijke.

Dzisiejszy etap prowadził z Champagnole do Septmoncel i liczył jedynie 111km. Po drodze zaplanowano aż 5 górskich premii, w tym jedną pierwszej kategorii – Cote de la Combe du Lac (15,8km, 4,7%). Do mety prowadził jednak głównie zjazd, sam finisz był lekko pod górkę.

Jak każdego dnia tak i dziś do przodu wyrwała się nieistotna dla klasyfikacji generalnej, 5-osobowa ucieczka w składzie Antoine Raugel (Mixte Hauts-de-France), Mattéo Vercher (Auvergne Rhone Alpes), Félix Stehli (Szwajcaria), Nicolas Vinokurov (Kazachstan) i Carson Miles (Kanada). Maksymalnie osiągnęli oni 5 minut przewagi nad peletonem.

Za minimalizowanie różnicy wzięli się dzisiaj Hiszpanie i poszło im to całkiem dobrze. Z drugiej strony nie zdołali oni dzisiaj rozerwać peletonu i do samego końca było w nim prawie 50 kolarzy. Ostatecznie z tym samym czasem sklasyfikowano 22 zawodników, a na czele znalazło się dwóch braci z Norwegii – Anders i Tobias Johannessenowie. Prowadzenie w żadnej z klasyfikacji się nie zmieniło, acz w górskiej bardzo mocno dziś zbliżył się Antoine Raguel do swojego kolegi z reprezentacji Louisa Coquereta.

Wyniki 6. etapu:

1 JOHANNESSEN Anders Halland Norway 2:44:37
2 JOHANNESSEN Tobias Halland Norway ,,
3 GLOAG Thomas Great Britain ,,
4 VAN DIJKE Mick Netherlands ,,
5 ZANA Filippo Italy ,,
6 RODRIGUEZ Carlos Spain ,,
7 STOCKWELL Oliver Great Britain ,,
8 HINDSGAUL MADSEN Jacob Denmark ,,
9 GAROFOLI Gianmarco Italy ,,
10 MULUBRHAN Henok Centre Mondial du Cyclisme ,,
11 HESSMANN Michel Germany ,,
12 HEALY Ben Ireland ,,
13 PORTER Rudy Australia ,,
14 BRUSSENSKIY Gleb Kazakhstan ,,
15 DELBOVE Joris Bourgogne-Franche-Comté ,,
16 VERRE Alessandro Italy ,,
17 GLIVAR Gal Slovenia ,,
18 LEEMREIZE Gijs Netherlands ,,
19 LIPOWITZ Florian Germany ,,
20 HEINSCHKE Leon Germany ,,
21 ROMO Javier Spain ,,
22 ŤOUPALÍK Jakub Czech Republic ,,
23 MESSNER Martin Austria 0:07
24 HELLEMOSE Asbjørn Denmark ,,
25 RAUGEL Antoine Mixte Hauts-de-France ,,
26 NOVIKOV Savva Russia 0:10
27 DINHAM Matthew Australia 0:11
28 HOOLE Daan Netherlands ,,
29 BERCKMOES Jenno Belgium ,,
30 STEINHAUSER Georg Germany ,,
31 GARCÍA PIERNA Raúl Spain ,,
32 HVIDEBERG Jonas Iversby Norway ,,
33 VAN DEN BERG Marijn Netherlands ,,
34 WENZEL Mats Luxembourg 0:16
35 BRUN Nils Switzerland ,,
36 HUERA Richard Ecuador ,,
37 HUBY Antoine Mixte Hauts-de-France ,,
38 HOČEVAR Kristjan Slovenia ,,
39 ARDILA Andrés Camilo Colombia ,,
40 VAN UDEN Casper Netherlands 0:18
41 KELEMEN Petr Czech Republic 0:28
42 STEPANOV Andrei Russia ,,
43 LOPEZ Harold Martin Ecuador 0:33
44 ROSERO Nixon Efrain Ecuador 0:38
45 LEBRETON Jacques Auvergne Rhone Alpes ,,
46 GALVIS ATEHORTUA Oscar Dubian Colombia 0:43
47 FRIGO Marco Italy ,,
48 PIRA Yesid Albeiro Colombia 0:48
49 TOUMIRE Hugo France 0:57
50 VINOKUROV Nicolas Kazakhstan 1:36
51 MILES Carson Canada 2:12
52 STEHLI Félix Switzerland 3:24
53 VERCHER Mattéo Auvergne Rhone Alpes ,,
54 LECLAINCHE Gwen Bourgogne-Franche-Comté 4:26
55 CHRISTEN Fabio Switzerland 4:30
56 CHZHAN Igor Kazakhstan 4:32
57 PLAMONDON Robin Canada ,,
58 VAN TRICHT Stan Belgium ,,
59 BITTNER Pavel Czech Republic 4:35
60 VINOKUROV Alexandre Kazakhstan 4:45
61 GARZON HERRERA Marlon David Colombia ,,
62 KURIANOV Sergei Russia 4:55
63 JOALLAND Yael Bourgogne-Franche-Comté ,,
64 MCCAMBRIDGE Kevin Ireland 5:24
65 LEVY William Blume Denmark 5:38
66 SANDER HANSEN Marcus Denmark 6:35
67 DE LIE Arnaud Belgium 7:37
68 VERNON Ethan Great Britain ,,
69 BILYI Maksym Ukraine ,,
70 PAQUET Tom Luxembourg ,,
71 BLOUWE Louis Belgium ,,
72 ABREHA Negasi Haylu Centre Mondial du Cyclisme ,,
73 KARIER Rik Luxembourg ,,
74 SEMENOV Alexandr Kazakhstan ,,
75 MURPHY Jack Bernard Ireland ,,
76 BARONCINI Filippo Italy ,,
77 NAVARRO Gauthier Bourgogne-Franche-Comté ,,
78 BEREZNYAK Aleksandr Russia ,,
79 NURLYKHASSYM Nurbergen Kazakhstan ,,
80 LOHINSKY Filip Slovakia ,,
81 BAUDIN Alex Auvergne Rhone Alpes ,,
82 KOIDE Itsuki Japan 8:54
83 SKOK Anže Slovenia ,,
84 GOVEKAR Matevž Slovenia ,,
85 PONOMAR Andrii Ukraine ,,
86 PARASHCHAK Yaroslav Ukraine ,,
87 PRICE-PEJTERSEN Johan Denmark 10:07
88 GAMPER Florian Austria ,,
89 THIÉBAUD Valère Switzerland ,,
90 PARISELLA Raphael Canada 10:17
91 TURNBULL Carter Australia 12:24
92 GAMPER Mario Austria 12:33
93 DONALDSON Robert Great Britain 13:17
94 ASKEY Lewis Great Britain ,,
95 LEIJNSE Enzo Netherlands ,,
96 TARLTON Alexander Germany 13:19
97 KHOTULOV Denys Ukraine 13:21
98 COQUERET Louis Mixte Hauts-de-France ,,
99 YATSENKO Ivan Russia ,,
100 ARRIETA Igor Spain ,,
101 KUBIŠ Lukáš Slovakia ,,
102 EGGENBERG Ruben Switzerland ,,
103 WARD Adam Ireland ,,
104 JARC Aljaž Slovenia ,,
105 VOGEL Alex Switzerland ,,
106 ŠTOČEK Matúš Slovakia ,,
107 KOCKELMANN Raphael Luxembourg ,,
108 AVADANIAN Lucas Auvergne Rhone Alpes ,,
109 CURLEY Liam Ireland ,,
110 CORKERY Dillon Ireland ,,
111 CHARRIN Aloïs France ,,
112 PRITZEN Marc Oliver Centre Mondial du Cyclisme ,,
113 BOUČEK Jakub Czech Republic ,,
114 FOLTAN Adam Slovakia ,,
115 KIERNER Florian Austria ,,
116 ČEMAŽAR Nik Slovenia ,,
117 KOLZE CHANGIZI Sebastian Denmark ,,
118 COLNAGHI Luca Italy ,,
119 FUERTES Joel Ecuador ,,
120 OBANDO ROSAS Bryan Raul Ecuador 13:36
121 KAWASAKI Miori Japan ,,
122 LAURANCE Axel France 13:47
123 HOLTER Ådne Norway 13:55
124 STAUNE-MITTET Johannes Norway ,,
125 LE CAM Brendan Auvergne Rhone Alpes 14:16
126 VAUQUELIN Kevin France 14:19
127 SENICOURT Kylian Mixte Hauts-de-France 14:27
128 SHEVCHENKO Oleksandr Ukraine 17:07
129 BYIZA UHIRIWE Rnus Centre Mondial du Cyclisme 17:57
130 SCHMIDBAUER Maximilian Austria ,,
131 KNECHT Noah Auvergne Rhone Alpes ,,
132 KURITS Joonas Estonia 18:25
133 BELYAKOV Sergey Russia 19:54
134 DAUMONT Paul Centre Mondial du Cyclisme 20:03
135 DRIZNERS Jarrad Australia 20:06
136 NIKULIN Daniil Ukraine 23:20
137 SCHELLENBERG Thomas Canada 25:01
138 HABIMANA Jean Eric Centre Mondial du Cyclisme 25:04
139 GOMEZ Nicolas David Colombia 28:47
DNF BRAZ AFONSO Clement Bourgogne-Franche-Comté
DNF PLOWRIGHT Jensen Australia
DNS TREIMUTH Henri Estonia

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments