fot. Alpecin-Fenix

Jasper Philipsen wygrywa w Albacete 5. etap 76. La Vuelta ciclista a España. Największym wydarzeniem dnia była ogromna kraksa, w której ucierpiał m.in. Romain Bardet. Koszulkę lidera w jej wyniku stracił też Rein Taaramäe, a przejął ją Kenny Elissonde.

Dzisiejszy odcinek rozpoczynał się w mieście Tarancón i po 184,4km zupełnie płaskiej trasy kolarze mieli dotrzeć do Albacete. Po drodze zaplanowano lotny finisz po 131,5km, oprócz tego jedyną trudność mógł stanowić przewidywany, mocno porywisty wiatr.

Vuelta etap 5

Ucieczkę dnia uformowała trójka kolarzy z hiszpańskich ekip, czyli kolejno Pelayo Sanchez (Burgos-BH), Xabier Mikel Azparren (Euskaltel – Euskadi) i Oier Lazkano (Caja Rural – Seguros RGA). Szybko zbudowali sobie kilka minut przewagi nad peletonem prowadzonym przez Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux.

Co się dzisiaj działo przez większość dnia? Nic. Niestety nie powiało, więc życie toczyło się leniwie i sielsko jak na wsi z starych, polskich powieści. Dotarliśmy w ten sposób na lotny finisz, gdzie po wygraną sięgnął Oier Lazkano. Dla peletonu została do rozegrania walka o miejsca 4. i 5., z której to zwycięsko wyszli Jasper Philipsen i Arnaud Demare.

W końcówce troszkę zaczął wnosić do rywalizacji wiatr, zwłaszcza dla uciekinierów. Na 34km przed metą trójkę (już dwójkę) odpuścił Pelayo Sanchez. Także i peleton niedługo później ruszył, a najmocniej przy wietrze przekraczającym 40km/h próbowała coś zadziać ekipa INEOS Grenadiers.

Niestety emocje trwały tylko kilka minut, a nie wydarzyło się nic. Niech symboliczne będzie to, że komentatorzy najżywiej zareagowali na to, że pokazano zabytkowy wiatrak. Z przodu Oier Lazkano wykończył drugiego z współtowarzyszy i pewnie pomknął po czerwony numer najwaleczniejszego.

12km przed metą w peletonie doszło do ogromnej kraksy, zatrzymane zostało lekko licząc 3/4 peletonu. Na asfalcie znalazł się m.in. lider Rein Taaramäe. Na najbardziej poszkodowanego wyglądał w pierwszej chwili Mikel Nieve, na swój rower nie wsiadał też Romain Bardet. Grupa co prawda zwolniła, ale było wiadomo, że nie wszyscy zamieszani w wypadek kolarze zdążą wrócić przed finiszem do peletonu.

Szersze ujęcie pokazało nam jedno – Estończyk nie ma szans wrócić do peletonu i tym samym po 2 dniach żegna się z czerwonym trykotem. Tymczasem rozpoczęło się rozprowadzanie, kolarze wpadli do miasta i było lekko mówiąc nerwowo. Najlepiej radziły sobie ekipy UAE, Alpecin, Deceuninck i Groupama.

Ostatnia prosta to już były wielkie emocje. Finisz najlepiej wykończył Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix) i choć był okropnie zmęczony to mógł świętować swój triumf. Kolejne miejsca dla Fabio Jakobsena (Deceuninck – Quick Step) i Alberto Dainese (Team DSM).

Wyniki 5. etapu:

01  Jasper Philipsen Alpecin-Fenix 04:24:41
02  Fabio Jakobsen Deceuninck-Quick Step + 00
03  Alberto Dainese Team DSM + 00
04  Sebastian Molano UAE Team Emirates + 00
05  Piet Allegaert Cofidis + 00
06  Jon Aberasturi Caja Rural-Seguros RGA + 00
07  Jordi Meeus BORA-hansgrohe + 00
08  Riccardo Minali Intermarché-Wanty-Gobert + 00
09  Reinardt Janse Van Rensburg Team Qhubeka NextHash + 00
10  Arnaud Démare Groupama-FDJ + 00
11  Damien Touzé AG2R Citroën Team + 00
12  Antonio Soto Euskaltel-Euskadi + 00
13  Jan Polanc UAE Team Emirates + 00
14  Robert Stannard Team BikeExchange + 00
15  Gotzon Martin Euskaltel-Euskadi + 00
16  Juan Jose Lobato Euskaltel-Euskadi + 00
17  Lilian Calmejane AG2R Citroën Team + 00
18  Maxim Van Gils Lotto Soudal + 00
19  Nico Denz Team DSM + 00
20  Damiano Caruso Bahrain Victorious + 00
21  Sepp Kuss Jumbo-Visma + 00
22  Rudy Molard Groupama-FDJ + 00
23  Kenny Elissonde Trek-Segafredo + 00
24  Rui Oliveira UAE Team Emirates + 00
25  Michael Matthews Team BikeExchange + 00
26  Felix Großschartner BORA-hansgrohe + 00
27  Clément Champoussin AG2R Citroën Team + 00
28  Alejandro Valverde Movistar Team + 00
29  Mikel Landa Bahrain Victorious + 00
30  Jacopo Guarnieri Groupama-FDJ + 00
31  Luka Mezgec Team BikeExchange + 00
32  Luis León Sánchez Astana-Premier Tech + 00
33  Sacha Modolo Alpecin-Fenix + 00
34  Egan Bernal INEOS Grenadiers + 00
35  Aleksandr Vlasov Astana-Premier Tech + 00
36  Andrey Zeits Team BikeExchange + 00
37  Dylan Van Baarle INEOS Grenadiers + 00
38  Nathan Van Hooydonck Jumbo-Visma + 00
39  Imanol Erviti Movistar Team + 00
40  Steff Cras Lotto Soudal + 00
41  Sam Oomen Jumbo-Visma + 00
42  Alexander Krieger Alpecin-Fenix + 00
43  Primoz Roglic Jumbo-Visma + 00
44  Martin Laas BORA-hansgrohe + 00
45  Aritz Bagües Caja Rural-Seguros RGA + 00
46  Tobias Bayer Alpecin-Fenix + 00
47  Connor Brown Team Qhubeka NextHash + 00
48  Giulio Ciccone Trek-Segafredo + 00
49  Gorka Izagirre Astana-Premier Tech + 00
50  Adam Yates INEOS Grenadiers + 00
51  Richard Carapaz INEOS Grenadiers + 00
52  Julen Amezqueta Caja Rural-Seguros RGA + 00
53  Bert Van Lerberghe Deceuninck-Quick Step + 00
54  Luis Angel Mate Euskaltel-Euskadi + 00
55  Gino Mäder Bahrain Victorious + 00
56  Magnus Cort EF Education-NIPPO + 00
57  Alex Kirsch Trek-Segafredo + 00
58  Lucas Hamilton Team BikeExchange + 00
59  Louis Meintjes Intermarché-Wanty-Gobert + 00
60  Enric Mas Movistar Team + 00
61  David De La Cruz UAE Team Emirates + 00
62  Fabio Aru Team Qhubeka NextHash + 00
63  Ramon Sinkeldam Groupama-FDJ + 00
64  Yuriy Natarov Astana-Premier Tech + 00
65  Jack Haig Bahrain Victorious + 00
66  Maximilian Schachmann BORA-hansgrohe + 00
67  Mark Padun Bahrain Victorious + 00
68  Robert Gesink Jumbo-Visma + 00
69  Nelson Oliveira Movistar Team + 00
70  Ander Okamika Bengoetxea Burgos-BH + 00
71  Nick Schultz Team BikeExchange + 00
72  Hugh Carthy EF Education-NIPPO + 00
73  Odd Christian Eiking Intermarché-Wanty-Gobert + 00
74  Miguel Ángel López Movistar Team + 00
75  Jens Keukeleire EF Education-NIPPO + 00
76  Guy Niv Israel Start-Up Nation + 00
77  James Knox Deceuninck-Quick Step + 00
78  Oscar Cabedo Burgos-BH + 00
79  Wout Poels Bahrain Victorious + 00
80  Daniel Navarro Burgos-BH + 00
81  Mauri Vansevenant Deceuninck-Quick Step + 00
82  Rafał Majka UAE Team Emirates + 00
83  Gianluca Brambilla Trek-Segafredo + 00
84  Mikel Iturria Euskaltel-Euskadi + 00
85  Jonathan Lastra Caja Rural-Seguros RGA + 00
86  Jefferson Cepeda Caja Rural-Seguros RGA + 00
87  Simon Carr EF Education-NIPPO + 00
88  Mikel Bizkarra Euskaltel-Euskadi + 00
89  Anthony Roux Groupama-FDJ + 00
90  Alvaro Cuadros Caja Rural-Seguros RGA + 00
91  James Piccoli Israel Start-Up Nation + 00
92  Pelayo Sanchez Mayo Burgos-BH + 00
93  Juan Pedro Lopez Trek-Segafredo + 00
94  Anton Palzer BORA-hansgrohe + 00
95  Diego Camargo EF Education-NIPPO + 00
96  Jose Herrada Cofidis + 00
97  Antonio Nibali Trek-Segafredo + 00
98  Ryan Gibbons UAE Team Emirates + 20
99  Sebastian Berwick Israel Start-Up Nation + 36
100  Cesare Benedetti BORA-hansgrohe + 36
101  Pavel Sivakov INEOS Grenadiers + 36
102  Patrick Gamper BORA-hansgrohe + 36
103  Salvatore Puccio INEOS Grenadiers + 36
104  Andrea Bagioli Deceuninck-Quick Step + 36
105  Zdenek Stybar Deceuninck-Quick Step + 36
106  Edward Planckaert Alpecin-Fenix + 44
107  Wesley Kreder Intermarché-Wanty-Gobert + 48
108  Tobias Ludvigsson Groupama-FDJ + 54
109  Olivier Le Gac Groupama-FDJ + 54
110  Damien Howson Team BikeExchange + 01:02
111  Floris De Tier Alpecin-Fenix + 01:08
112  Josef Cerný Deceuninck-Quick Step + 01:14
113  Geoffrey Bouchard AG2R Citroën Team + 01:25
114  Lawson Craddock EF Education-NIPPO + 01:25
115  Angel Madrazo Burgos-BH + 01:27
116  Tom Pidcock INEOS Grenadiers + 01:30
117  Jhonnatan Narvaez INEOS Grenadiers + 01:30
118  Carlos Verona Movistar Team + 01:32
119  Jonathan Caicedo EF Education-NIPPO + 01:39
120  Jesus Herrada Cofidis + 01:40
121  Scott Thwaites Alpecin-Fenix + 01:51
122  Stan Dewulf AG2R Citroën Team + 02:08
123  Guillaume Martin Cofidis + 02:08
124  Yukiya Arashiro Bahrain Victorious + 02:08
125  Rein Taaramäe Intermarché-Wanty-Gobert + 02:21
126  Jan Hirt Intermarché-Wanty-Gobert + 02:21
127  Simone Petilli Intermarché-Wanty-Gobert + 02:21
128  Dylan Sunderland Team Qhubeka NextHash + 02:21
129  Sander Armee Team Qhubeka NextHash + 02:21
130  Matthew Holmes Lotto Soudal + 02:21
131  Rémy Rochas Cofidis + 02:21
132  Eddy Finé Cofidis + 02:21
133  Joe Dombrowski UAE Team Emirates + 02:21
134  Diego Rubio Burgos-BH + 02:21
135  Johan Jacobs Movistar Team + 02:21
136  Fernando Barceló Cofidis + 02:21
137  Sylvain Moniquet Lotto Soudal + 02:21
138  Joan Bou Euskaltel-Euskadi + 02:26
139  Nicolas Prodhomme AG2R Citroën Team + 02:30
140  Clément Venturini AG2R Citroën Team + 02:43
141  Thomas Scully EF Education-NIPPO + 03:43
142  Mikaël Chérel AG2R Citroën Team + 03:43
143  Florian Sénéchal Deceuninck-Quick Step + 04:33
144  Jetse Bol Burgos-BH + 04:33
145  Sergio Martin Caja Rural-Seguros RGA + 04:33
146  Jan Tratnik Bahrain Victorious + 04:33
147  José Joaquin Rojas Movistar Team + 04:33
148  Florian Vermeersch Lotto Soudal + 04:33
149  Andreas Kron Lotto Soudal + 04:33
150  Lennard Hofstede Jumbo-Visma + 04:33
151  Koen Bouwman Jumbo-Visma + 04:33
152  Steven Kruijswijk Jumbo-Visma + 04:33
153  Xabier Azparren Euskaltel-Euskadi + 04:33
154  Thymen Arensman Team DSM + 07:00
155  Chad Haga Team DSM + 07:00
156  Martijn Tusveld Team DSM + 07:00
157  Quinn Simmons Trek-Segafredo + 07:18
158  Kiel Reijnen Trek-Segafredo + 07:18
159  Matteo Trentin UAE Team Emirates + 08:30
160  Jay Vine Alpecin-Fenix + 08:30
161  Óscar Rodríguez Astana-Premier Tech + 08:30
162  Omar Fraile Astana-Premier Tech + 08:30
163  Ion Izagirre Astana-Premier Tech + 08:30
164  Alex Aranburu Astana-Premier Tech + 08:30
165  Davide Cimolai Israel Start-Up Nation + 08:30
166  Sergio Henao Team Qhubeka NextHash + 08:30
167  Itamar Einhorn Israel Start-Up Nation + 08:30
168  Oier Lazkano Caja Rural-Seguros RGA + 08:30
169  Carlos Canal Burgos-BH + 08:30
170  Emmanuel Morin Cofidis + 08:30
171  Dimitri Claeys Team Qhubeka NextHash + 08:30
172  Bert-Jan Lindeman Team Qhubeka NextHash + 08:30
173  Michael Storer Team DSM + 08:30
174  Harm Vanhoucke Lotto Soudal + 08:30
175  Kevin Van Melsen Intermarché-Wanty-Gobert + 08:30
176  Kevin Geniets Groupama-FDJ + 09:07
177  Mads Würtz Schmidt Israel Start-Up Nation + 11:11
178  Sep Vanmarcke Israel Start-Up Nation + 11:12
179  Chris Hamilton Team DSM + 12:32
180  Romain Bardet Team DSM + 12:32
181  Ben Zwiehoff BORA-hansgrohe + 12:32
182  Mikel Nieve Team BikeExchange + 12:32

 

Klasyfikacja generalna po 5. etapach:

01  Kenny Elissonde Trek-Segafredo 17:33:57
02  Primoz Roglic Jumbo-Visma + 05
03  Lilian Calmejane AG2R Citroën Team + 10
04  Enric Mas Movistar Team + 20
05  Miguel Ángel López Movistar Team + 26
06  Alejandro Valverde Movistar Team + 32
07  Giulio Ciccone Trek-Segafredo + 32
08  Egan Bernal INEOS Grenadiers + 32
09  Mikel Landa Bahrain Victorious + 44
10  Gino Mäder Bahrain Victorious + 45
11  Aleksandr Vlasov Astana-Premier Tech + 48
12  Fabio Aru Team Qhubeka NextHash + 49
13  Damiano Caruso Bahrain Victorious + 55
14  Adam Yates INEOS Grenadiers + 56
15  Jan Polanc UAE Team Emirates + 01:14
16  Antonio Soto Euskaltel-Euskadi + 01:20
17  Juan Pedro Lopez Trek-Segafredo + 01:31
18  Simon Carr EF Education-NIPPO + 01:34
19  Hugh Carthy EF Education-NIPPO + 01:37
20  Tobias Bayer Alpecin-Fenix + 01:44
21  Mark Padun Bahrain Victorious + 01:45
22  Richard Carapaz INEOS Grenadiers + 01:50
23  Wout Poels Bahrain Victorious + 01:51
24  Louis Meintjes Intermarché-Wanty-Gobert + 01:51
25  Felix Großschartner BORA-hansgrohe + 01:52
26  David De La Cruz UAE Team Emirates + 01:52
27  Rein Taaramäe Intermarché-Wanty-Gobert + 01:56
28  Jefferson Cepeda Caja Rural-Seguros RGA + 02:13
29  Sepp Kuss Jumbo-Visma + 02:15
30  Clément Champoussin AG2R Citroën Team + 02:16
31  Rudy Molard Groupama-FDJ + 02:29
32  Julen Amezqueta Caja Rural-Seguros RGA + 02:29
33  Jack Haig Bahrain Victorious + 02:31
34  Gotzon Martin Euskaltel-Euskadi + 02:37
35  Sam Oomen Jumbo-Visma + 02:41
36  Geoffrey Bouchard AG2R Citroën Team + 02:43
37  Steff Cras Lotto Soudal + 02:45
38  Luis León Sánchez Astana-Premier Tech + 02:45
39  Andrey Zeits Team BikeExchange + 03:03
40  Gorka Izagirre Astana-Premier Tech + 03:06
41  Odd Christian Eiking Intermarché-Wanty-Gobert + 03:12
42  James Knox Deceuninck-Quick Step + 03:12
43  Oscar Cabedo Burgos-BH + 03:12
44  Gianluca Brambilla Trek-Segafredo + 03:13
45  Jonathan Lastra Caja Rural-Seguros RGA + 03:27
46  Rafał Majka UAE Team Emirates + 03:32
47  Mikel Bizkarra Euskaltel-Euskadi + 03:35
48  Rémy Rochas Cofidis + 03:47
49  Jonathan Caicedo EF Education-NIPPO + 03:49
50  Daniel Navarro Burgos-BH + 03:53
51  Guillaume Martin Cofidis + 04:13
52  Joe Dombrowski UAE Team Emirates + 04:21
53  Mauri Vansevenant Deceuninck-Quick Step + 04:47
54  Luis Angel Mate Euskaltel-Euskadi + 04:54
55  Andrea Bagioli Deceuninck-Quick Step + 04:59
56  Guy Niv Israel Start-Up Nation + 05:31
57  Lucas Hamilton Team BikeExchange + 05:57
58  Nick Schultz Team BikeExchange + 05:58
59  Jan Hirt Intermarché-Wanty-Gobert + 05:59
60  Antonio Nibali Trek-Segafredo + 06:04
61  Maxim Van Gils Lotto Soudal + 06:20
62  Simone Petilli Intermarché-Wanty-Gobert + 06:48
63  Pavel Sivakov INEOS Grenadiers + 06:56
64  Steven Kruijswijk Jumbo-Visma + 06:59
65  Ander Okamika Bengoetxea Burgos-BH + 07:16
66  Anthony Roux Groupama-FDJ + 07:33
67  Fernando Barceló Cofidis + 08:11
68  Angel Madrazo Burgos-BH + 08:25
69  Martijn Tusveld Team DSM + 09:03
70  Damien Touzé AG2R Citroën Team + 09:17
71  Jetse Bol Burgos-BH + 09:17
72  Mikel Iturria Euskaltel-Euskadi + 09:26
73  Yuriy Natarov Astana-Premier Tech + 09:36
74  Jose Herrada Cofidis + 09:41
75  Anton Palzer BORA-hansgrohe + 09:45
76  Cesare Benedetti BORA-hansgrohe + 09:53
77  Pelayo Sanchez Mayo Burgos-BH + 09:59
78  Jesus Herrada Cofidis + 10:58
79  Maximilian Schachmann BORA-hansgrohe + 11:02
80  Dylan Van Baarle INEOS Grenadiers + 11:39
81  Nicolas Prodhomme AG2R Citroën Team + 11:50
82  Carlos Verona Movistar Team + 11:55
83  Olivier Le Gac Groupama-FDJ + 12:02
84  Tobias Ludvigsson Groupama-FDJ + 12:07
85  Ryan Gibbons UAE Team Emirates + 12:08
86  Imanol Erviti Movistar Team + 12:19
87  Michael Storer Team DSM + 12:20
88  Matthew Holmes Lotto Soudal + 12:26
89  Sylvain Moniquet Lotto Soudal + 12:30
90  Rui Oliveira UAE Team Emirates + 12:45
91  Mikaël Chérel AG2R Citroën Team + 13:09
92  Harm Vanhoucke Lotto Soudal + 13:14
93  Romain Bardet Team DSM + 13:23
94  José Joaquin Rojas Movistar Team + 13:31
95  Jens Keukeleire EF Education-NIPPO + 13:32
96  Wesley Kreder Intermarché-Wanty-Gobert + 13:34
97  Ion Izagirre Astana-Premier Tech + 13:36
98  Zdenek Stybar Deceuninck-Quick Step + 13:40
99  Óscar Rodríguez Astana-Premier Tech + 13:50
100  Michael Matthews Team BikeExchange + 14:10
101  Joan Bou Euskaltel-Euskadi + 14:14
102  Nathan Van Hooydonck Jumbo-Visma + 14:18
103  Sergio Henao Team Qhubeka NextHash + 14:20
104  Nelson Oliveira Movistar Team + 14:27
105  Luka Mezgec Team BikeExchange + 14:31
106  Reinardt Janse Van Rensburg Team Qhubeka NextHash + 14:36
107  Diego Camargo EF Education-NIPPO + 14:39
108  Lawson Craddock EF Education-NIPPO + 14:42
109  Robert Stannard Team BikeExchange + 14:45
110  Koen Bouwman Jumbo-Visma + 14:47
111  Mikel Nieve Team BikeExchange + 14:48
112  Robert Gesink Jumbo-Visma + 14:50
113  Tom Pidcock INEOS Grenadiers + 14:52
114  Connor Brown Team Qhubeka NextHash + 14:54
115  Clément Venturini AG2R Citroën Team + 15:00
116  Aritz Bagües Caja Rural-Seguros RGA + 15:06
117  Dylan Sunderland Team Qhubeka NextHash + 15:15
118  Ramon Sinkeldam Groupama-FDJ + 15:23
119  Sebastian Berwick Israel Start-Up Nation + 15:35
120  Eddy Finé Cofidis + 15:37
121  Sander Armee Team Qhubeka NextHash + 15:42
122  James Piccoli Israel Start-Up Nation + 15:44
123  Alexander Krieger Alpecin-Fenix + 15:46
124  Jon Aberasturi Caja Rural-Seguros RGA + 15:48
125  Jasper Philipsen Alpecin-Fenix + 15:57
126  Andreas Kron Lotto Soudal + 16:04
127  Florian Sénéchal Deceuninck-Quick Step + 16:26
128  Alex Kirsch Trek-Segafredo + 16:28
129  Sacha Modolo Alpecin-Fenix + 16:31
130  Magnus Cort EF Education-NIPPO + 16:38
131  Stan Dewulf AG2R Citroën Team + 16:44
132  Salvatore Puccio INEOS Grenadiers + 17:04
133  Edward Planckaert Alpecin-Fenix + 17:09
134  Arnaud Démare Groupama-FDJ + 17:17
135  Mads Würtz Schmidt Israel Start-Up Nation + 17:20
136  Ben Zwiehoff BORA-hansgrohe + 17:28
137  Alvaro Cuadros Caja Rural-Seguros RGA + 17:37
138  Sebastian Molano UAE Team Emirates + 17:43
139  Damien Howson Team BikeExchange + 18:15
140  Floris De Tier Alpecin-Fenix + 18:33
141  Jhonnatan Narvaez INEOS Grenadiers + 18:56
142  Carlos Canal Burgos-BH + 19:12
143  Scott Thwaites Alpecin-Fenix + 19:55
144  Thymen Arensman Team DSM + 19:57
145  Fabio Jakobsen Deceuninck-Quick Step + 20:39
146  Bert Van Lerberghe Deceuninck-Quick Step + 20:40
147  Alberto Dainese Team DSM + 20:44
148  Piet Allegaert Cofidis + 20:50
149  Juan Jose Lobato Euskaltel-Euskadi + 21:03
150  Chad Haga Team DSM + 21:07
151  Riccardo Minali Intermarché-Wanty-Gobert + 21:23
152  Kevin Van Melsen Intermarché-Wanty-Gobert + 21:31
153  Josef Cerný Deceuninck-Quick Step + 21:34
154  Martin Laas BORA-hansgrohe + 21:39
155  Jacopo Guarnieri Groupama-FDJ + 21:41
156  Jan Tratnik Bahrain Victorious + 22:05
157  Dimitri Claeys Team Qhubeka NextHash + 22:16
158  Kevin Geniets Groupama-FDJ + 22:19
159  Bert-Jan Lindeman Team Qhubeka NextHash + 23:03
160  Omar Fraile Astana-Premier Tech + 23:07
161  Alex Aranburu Astana-Premier Tech + 23:16
162  Chris Hamilton Team DSM + 23:34
163  Yukiya Arashiro Bahrain Victorious + 23:56
164  Xabier Azparren Euskaltel-Euskadi + 24:11
165  Florian Vermeersch Lotto Soudal + 25:08
166  Nico Denz Team DSM + 25:14
167  Sep Vanmarcke Israel Start-Up Nation + 25:27
168  Lennard Hofstede Jumbo-Visma + 25:29
169  Patrick Gamper BORA-hansgrohe + 25:30
170  Johan Jacobs Movistar Team + 25:37
171  Quinn Simmons Trek-Segafredo + 25:37
172  Matteo Trentin UAE Team Emirates + 25:51
173  Thomas Scully EF Education-NIPPO + 26:38
174  Jordi Meeus BORA-hansgrohe + 27:08
175  Jay Vine Alpecin-Fenix + 28:16
176  Emmanuel Morin Cofidis + 28:52
177  Oier Lazkano Caja Rural-Seguros RGA + 29:36
178  Kiel Reijnen Trek-Segafredo + 29:36
179  Itamar Einhorn Israel Start-Up Nation + 29:37
180  Sergio Martin Caja Rural-Seguros RGA + 30:06
181  Diego Rubio Burgos-BH + 30:25
182  Davide Cimolai Israel Start-Up Nation + 30:39

 

Klasyfikacja punktowa po 5. etapach:

1  PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix 131
2  JAKOBSEN Fabio Deceuninck – Quick Step 130
3  ARANBURU Alex Astana – Premier Tech 50
4  DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ 50
5  MATTHEWS Michael Team BikeExchange 43
6  DAINESE Alberto Team DSM 43
7  ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits 37
8  MOLANO Juan Sebastián UAE-Team Emirates 36
9  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 33
10  ABERASTURI Jon Caja Rural – Seguros RGA 32

 

Klasyfikacja górska po 5. etapach:

1  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux 10
2  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo 7
3  DOMBROWSKI Joe UAE-Team Emirates 6
4  BAYER Tobias Alpecin-Fenix 5
5  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma 3
6  CALMEJANE Lilian AG2R Citroën Team 3
7  SOTO Antonio Jesús Euskaltel – Euskadi 3
8  VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation 2
9  MAS Enric Movistar Team 1
10  OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 1

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments