Foto: Zoé Soullard - Tour du Limousin

Dorian Godon (AG2R Citroën Team) wygrał drugi etap i został nowym liderem Tour du Limousin. 

Drugi etap francuskiej „etapówki” prowadził z Agonac do Payzac i liczył 172 kilometry. Po drodze na kolarzy czekały trzy lotne i trzy górskie premie. Także na metę prowadził krótki podjazd, który mógł utrudnić sprawę sprinterom.

Po kilku nieudanych atakach zawiązała się ucieczka w składzie: Flavien MAURELET (St-Michel-Auber 93), Kinfe HAILEMICHAEL (Delko), Daniel SAVINI (Bardiani CSF Faizane'), Unai IRIBAR JAUREGI (Euskaltel-Euskadi) oraz Miguel Eduardo FLOREZ LOPEZ (Team Arkéa-Samsic).

Szybko wypracowali sobie oni trzy minuty przewagi. Na pierwszym podjeździe z peletonu skontrował Stéphane ROSSETTO (St-Michel-Auber 93). Francuz po kilku kilometrach pościgu dojechał do czołówki i postanowił ponownie zaatakować.

Rossetto zostawił konkurentów, którzy zostali wchłonięci przez peleton. Z dużej grupy odjechali kolejni zawodnicy. Byli to Thomas CHAMPION (Cofidis), Davide ORRICO (Vini Zabu’) i Fabien GRELLIER (Team TotalEnergies). Kontra została szybko doścignięta przez mocno pracujących kolarzy Groupama – FDJ.

Samotny Rossetto swoją przygodę przed dużą grupę zakończył na 30 kilometrów przed metą. W kolejną akcję zabrał się Anthony Perez (Cofidis, Solutions Crédits). Do Francuza po kilku kilometrach dojechało kilkunastu kolarzy, a wśród nich był między innymi wracający do ścigania Thibaut Pinot (Groupama – FDJ). Oprócz niego w czołówce byli: Pierre Luc PÉRICHON, Christophe LAPORTE (Cofidis), Matteo BADILATTI, Valentin MADOUAS, Sébastien REICHENBACH (Groupama-FDJ), Luc WIRTGEN (Bingoal-Pauwels Sauces-WB), Dorian GODON, François BIDARD, Benoît COSNEFROY (AG2R Citroën Team), Davide GABBURO (Bardiani CSF Faizane'), Warren BARGUIL (Team Arkéa-Samsic), Franck BONNAMOUR (B&B Hôtels p/b KTM) oraz Urko BERRADE (Equipo Kern Pharma).

10 kilometrów przed metą tempo rozkręcił Madouas i czołowa grupka mocno się naciągnęła. Z przodu kręcili Warren Barguil, Sebastien Reichenbach, Dorian Godon, Pierre-Luc Périchon, Urko Berrade oraz Franck Bonnamour.

Ta szóstka świetnie współpracowała i szybko wypracowała sobie ponad pół minuty przewagi. Podczas finałowego podjazdu mieliśmy trochę kolarskich szachów, ale na ostatnich metrach walka była bardzo zacięta.

Najwięcej sił zachował Dorian Godon (AG2R Citroën Team), który został także nowym liderem wyścigu. Tuż za nim finiszował Warren Barguil (Team Arkéa Samsic), a trzeci był Franck Bonnamour (B&B Hotels p/b KTM).

Wyniki drugiego etapu:

1. * GODON Dorian Ag2r Citroen Team FRA les 172 km en 4h13’02” (moy. 40,785 km/h) (b : 14”)
2. BARGUIL Warren TeamArkea-Samsic FRA (b : 6”)
3. BONNAMOUR Franck BB Hotels pb Ktm FRA (b : 4”)
4. REICHENBACH Sébastien Groupama-Fdj SUI
5. * BERRADE FERNANDEZ Urko Equipo Kern Pharma ESP
6. PERICHON Pierre Luc Cofidis FRA
7. COSNEFROY Benoit Ag2r Citroen Team FRA 37”
8. * ADRIA OLIVERAS Roger Equipo Kern Pharma ESP 40”
9. FIORELLI Filippo Bardiani Csf Faizane` ITA 45” (b : 1”)
10. PEREZ Anthony Cofidis FRA '
11. * ALBANESE Vincenzo Eolo-kometa Cycling Team ITA '
12. * GALVAN FERNANDEZ Francisco Equipo Kern Pharma ESP '
13. VELASCO Simone Gazprom-rusvelo ITA '
14. * BARTHE Cyril BB Hotels pb Ktm FRA '
15. SIMON Julien Totalenergies FRA '
16. * WIRTGEN Luc Bingoal Pauwels Sauces Wb LUX '
17. LAPORTE Christophe Cofidis FRA '
18. * FEDELI Alessandro Delko ITA '
19. * MADOUAS Valentin Groupama-Fdj FRA '
20. ANGULO SAMPEDRO Antonio Euskaltel-Euskadi ESP ' (b : 3”)
21. * SCARONI Cristian Gazprom-rusvelo ITA '
22. * CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai Euskaltel-Euskadi ESP '
23. BIDARD François Ag2r Citroen Team FRA '
24. DIAZ GALLEGO Jose Manuel Delko ESP '
25. GABBURO Davide Bardiani Csf Faizane` ITA '
26. BADILATTI Matteo Groupama-Fdj SUI '
27. PINOT Thibaut Groupama-Fdj FRA '
28. * STOJNIC Veljko Vini Zabu` SRB 52”
29. GENIEZ Alexandre Totalenergies FRA 01’11”
30. PRADES REVERTER Eduard Delko ESP 01’18”
31. FERNANDEZ CRUZ Delio Delko ESP 01’35”
32. MERTZ Remy Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL 01’50”
33. BOUET Maxime TeamArkea-Samsic FRA '
34. COQUARD Bryan BB Hotels pb Ktm FRA 02’01” (b : 1”)
35. STRAKHOV Dmitrii Gazprom-rusvelo RUS 02’11”
36. * BURGAUDEAU Mathieu Totalenergies FRA 03’06”
37. * PAQUOT Tom Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
38. GESCHKE Simon Cofidis GER '
39. BATTAGLIN Enrico Bardiani Csf Faizane` ITA '
40. ROLLAND Pierre BB Hotels pb Ktm FRA '
41. GAVAZZI Francesco Eolo-kometa Cycling Team ITA '
42. * GAILLARD Marlon Totalenergies FRA '
43. * JOUSSEAUME Alan Totalenergies FRA '
44. LEDANOIS Kevin TeamArkea-Samsic FRA '
45. * GARCIA PIERNA Carlos Equipo Kern Pharma ESP 04h18’23”
46. JENSEN August Delko NOR '
47. DE WITTE Mathias Xelliss-Roubaix Lille Metropol BEL '
48. URRUTY Maxime Xelliss-Roubaix Lille Metropol FRA '
49. PEYSKENS Dimitri Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
50. ZARDINI Edoardo Vini Zabu` ITA '
51. LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk ESP '
52. * ETXEBERRIA ZAFRA Asier Euskaltel-Euskadi ESP '
53. * DAUSCHY Guillaume Xelliss-Roubaix Lille Metropol FRA '
54. * BAIS Davide Eolo-kometa Cycling Team ITA '
55. LEVEAU Jérémy Xelliss-Roubaix Lille Metropol FRA '
56. * SCHNEITER Joab Vini Zabu` SUI '
57. VAN AVERMAET Greg Ag2r Citroen Team BEL '
58. CHERNETSKII Sergei Gazprom-rusvelo RUS '
59. * CHERKASOV Nikolay Gazprom-rusvelo RUS '
60. * FETTER Erik Eolo-kometa Cycling Team HUN '
61. * KUZMIN Anton Gazprom-rusvelo KAZ '
62. ORRICO Davide Vini Zabu` ITA '
63. GRADEK Kamil Vini Zabu` POL '
64. MARENGO Umberto Bardiani Csf Faizane` ITA '
65. * CANAVERAL VARGAS Johnatan Bardiani Csf Faizane` COL '
66. PAILLOT Yoann St Michel-Auber 93 FRA '
67. MAURELET Flavien St Michel-Auber 93 FRA ' (b : 2”)
68. MALDONADO Anthony St Michel-Auber 93 FRA '
69. VAN NIEKERK Morné St Michel-Auber 93 RSA '
70. ANACONAWinner Andrew TeamArkea-Samsic COL '
71. MEISEN Marcel Alpecin-fenix GER '
72. * DELETTRE Alexandre Delko FRA '
73. * LOPEZ CARAVACA Jordi Equipo Kern Pharma ESP '
74. JUARISTI ARRIETA Txomin Euskaltel-Euskadi ESP '
75. * CHAMPION Thomas Cofidis FRA '
76. JANSSENS Jimmy Alpecin-fenix BEL '
77. * VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma NED 08’35”
78. NAESEN Lawrence Ag2r Citroen Team BEL '
79. * RIKUNOV Petr Gazprom-rusvelo RUS '
80. VERGAERDE Otto Alpecin-fenix BEL 10’00”
81. RICHARDSON Alexandar Alpecin-fenix GBR '
82. * JAIME FERNANDEZ Alex Equipo Kern Pharma ESP '
83. * COMBES Simon Xelliss-Roubaix Lille Metropol FRA '
84. ANTOMARCHI Julien Xelliss-Roubaix Lille Metropol FRA '
85. GRELLIER Fabien Totalenergies FRA '
86. HIVERT Jonathan BB Hotels P/b Ktm FRA '
87. PACHER Quentin BB Hotels pb Ktm FRA '
88. GAUTIER Cyril BB Hotels pb Ktm FRA '
89. * MEENS Johan Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
90. * RETAILLEAU Valentin Ag2r Citroen Team FRA '
91. LADAGNOUS Matthieu Groupama-Fdj FRA '
92. MANZIN Lorrenzo Totalenergies FRA '
93. * GUGLIELMI Simon Groupama-Fdj FRA '
94. ROSSETTO Stéphane St Michel-Auber 93 FRA 13’33” (b : 3”)
95. WACKERMANN Luca Eolo-kometa Cycling Team ITA 15’57”
96. DE VREESE Laurens Alpecin-fenix BEL 16’15”
97. CENTRONE Ivan Xelliss-Roubaix Lille Metropol LUX '
98. * VAN ELZAKKER Wout Vini Zabu` NED '
99. BRAND Sam Team Novo Nordisk GBR '
100. HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk FIN '
101. * IRIBAR JAUREGI Unai Euskaltel-Euskadi ESP ' (b : 1”)
102. PERON Andrea Team Novo Nordisk ITA '
103. * WILLEMS Jago Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
104. * DALLA VALLE Nicolas Bardiani Csf Faizane` ITA '
105. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio Euskaltel-Euskadi ESP '
106. * LAFAY Victor Cofidis FRA '
107. DUVAL Julien Ag2r Citroen Team FRA '
108. * HAILEMICHAEL Kinfe Delko ETH '
109. * RIVI Samuele Eolo-kometa Cycling Team ITA '
110. * SAVINI Daniel Bardiani Csf Faizane` ITA '
111. VALLEE Boris Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
112. * ROPERO MOLINA Alejandro Eolo-kometa Cycling Team ESP '
113. QUINTANA Dayer TeamArkea-Samsic COL '
114. * FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo TeamArkea-Samsic COL ' (b : 3”)
115. HARDY Romain TeamArkea-Samsic FRA '
116. GUILLONNET Adrien St Michel-Auber 93 FRA '
117. CARDIS Romain St Michel-Auber 93 FRA '
118. VAKOC Petr Alpecin-fenix CZE '

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1. * GODON Dorian Ag2r Citroen Team FRA les 355,3 km en 8h40’37” (moY. 40,921 km/h)
2. BARGUIL Warren TeamArkea-Samsic FRA 14”
3. BONNAMOUR Franck BB Hotels pb Ktm FRA 16”
4. PERICHON Pierre Luc Cofidis FRA 20”
5. * BERRADE FERNANDEZ Urko Equipo Kern Pharma ESP '
6. REICHENBACH Sébastien Groupama-Fdj SUI '
7. LAPORTE Christophe Cofidis FRA 55”
8. COSNEFROY Benoit Ag2r Citroen Team FRA 57”
9. * ADRIA OLIVERAS Roger Equipo Kern Pharma ESP 01’00”
10. ANGULO SAMPEDRO Antonio Euskaltel-Euskadi ESP 01’02”
11. FIORELLI Filippo Bardiani Csf Faizane` ITA 01’04”
12. * GALVAN FERNANDEZ Francisco Equipo Kern Pharma ESP 01’05”
13. * ALBANESE Vincenzo Eolo-kometa Cycling Team ITA '
14. VELASCO Simone Gazprom-rusvelo ITA '
15. * FEDELI Alessandro Delko ITA '
16. * MADOUAS Valentin Groupama-Fdj FRA '
17. GABBURO Davide Bardiani Csf Faizane` ITA '
18. * WIRTGEN Luc Bingoal Pauwels Sauces Wb LUX '
19. * BARTHE Cyril BB Hotels pb Ktm FRA '
20. SIMON Julien Totalenergies FRA '
21. * CUADRADO RUIZ DE GAUNA Unai Euskaltel-Euskadi ESP '
22. PEREZ Anthony Cofidis FRA '
23. PINOT Thibaut Groupama-Fdj FRA '
24. BIDARD François Ag2r Citroen Team FRA '
25. DIAZ GALLEGO Jose Manuel Delko ESP '
26. * SCARONI Cristian Gazprom-rusvelo ITA '
27. BADILATTI Matteo Groupama-Fdj SUI '
28. PRADES REVERTER Eduard Delko ESP 01’38”
29. GENIEZ Alexandre Totalenergies FRA 01’51”
30. MERTZ Remy Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL 02’07”
31. BOUET Maxime TeamArkea-Samsic FRA 02’10”
32. COQUARD Bryan BB Hotels pb Ktm FRA 02’20”
33. STRAKHOV Dmitrii Gazprom-rusvelo RUS 02’31”
34. * PAQUOT Tom Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL 03’21”
35. * BURGAUDEAU Mathieu Totalenergies FRA 03’26”
36. BATTAGLIN Enrico Bardiani Csf Faizane` ITA '
37. LEDANOIS Kevin TeamArkea-Samsic FRA '
38. * JOUSSEAUME Alan Totalenergies FRA '
39. ROLLAND Pierre BB Hotels pb Ktm FRA '
40. GAVAZZI Francesco Eolo-kometa Cycling Team ITA '
41. GESCHKE Simon Cofidis GER '
42. * GAILLARD Marlon Totalenergies FRA '
43. MAURELET Flavien St Michel-Auber 93 FRA 05’39”
44. DE WITTE Mathias Xelliss-Roubaix Lille Metropole BEL 05’41”
45. LEVEAU Jérémy Xelliss-Roubaix Lille Metropole FRA '
46. URRUTY Maxime Xelliss-Roubaix Lille Metropole FRA '
47. CHERNETSKII Sergei Gazprom-rusvelo RUS '
48. * CANAVERAL VARGAS Johnatan Bardiani Csf Faizane` COL '
49. * DELETTRE Alexandre Delko FRA '
50. MARENGO Umberto Bardiani Csf Faizane` ITA '
51. GRADEK Kamil Vini Zabu` POL '
52. * CHERKASOV Nikolay Gazprom-rusvelo RUS '
53. * LOPEZ CARAVACA Jordi Equipo Kern Pharma ESP '
54. VAN NIEKERK Morné St Michel-Auber 93 RSA '
55. * ETXEBERRIA ZAFRA Asier Euskaltel-Euskadi ESP 05’54”
56. * FETTER Erik Eolo-kometa Cycling Team HUN 05’58”
57. JUARISTI ARRIETA Txomin Euskaltel-Euskadi ESP 06’00”
58. * BAIS Davide Eolo-kometa Cycling Team ITA 06’01”
59. * KUZMIN Anton Gazprom-rusvelo KAZ 06’02”
60. ZARDINI Edoardo Vini Zabu` ITA 06’24”
61. JENSEN August Delko NOR 09’17”
62. * VAN DER TUUK Danny Equipo Kern Pharma NED 09’38”
63. * CHAMPION Thomas Cofidis FRA 09’53”
64. GRELLIER Fabien Totalenergies FRA 10’20”
65. LADAGNOUS Matthieu Groupama-Fdj FRA '
66. PACHER Quentin BB Hotels pb Ktm FRA '
67. * GUGLIELMI Simon Groupama-Fdj FRA '
68. FERNANDEZ CRUZ Delio Delko ESP 12’23”
69. * STOJNIC Veljko Vini Zabu` SRB 12’33”
70. * SCHNEITER Joab Vini Zabu` SUI 13’32”
71. ROSSETTO Stéphane St Michel-Auber 93 FRA 14’03”
72. * RETAILLEAU Valentin Ag2r Citroen Team FRA 14’32”
73. VAN AVERMAET Greg Ag2r Citroen Team BEL 16’09”
74. ANACONAWinner Andrew TeamArkea-Samsic COL '
75. WACKERMANN Luca Eolo-kometa Cycling Team ITA 16’17”
76. HARDY Romain TeamArkea-Samsic FRA 16’35”
77. VAKOC Petr Alpecin-fenix CZE '
78. * RIKUNOV Petr Gazprom-rusvelo RUS 16’46”
79. * SAVINI Daniel Bardiani Csf Faizane` ITA 16’50”
80. * DAUSCHY Guillaume Xelliss-Roubaix Lille Metropole FRA 17’02”
81. LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk ESP '
82. * GARCIA PIERNA Carlos Equipo Kern Pharma ESP '
83. PAILLOT Yoann St Michel-Auber 93 FRA '
84. PEYSKENS Dimitri Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
85. MALDONADO Anthony St Michel-Auber 93 FRA '
86. ORRICO Davide Vini Zabu` ITA '
87. MEISEN Marcel Alpecin-fenix GER '
88. JANSSENS Jimmy Alpecin-fenix BEL 17’22”
89. NAESEN Lawrence Ag2r Citroen Team BEL 20’16”
90. ANTOMARCHI Julien Xelliss-Roubaix Lille Metropole FRA 20’45”
91. RICHARDSON Alexandar Alpecin-fenix GBR 21’08”
92. * JAIME FERNANDEZ Alex Equipo Kern Pharma ESP 21’41”
93. GAUTIER Cyril BB Hotels pb Ktm FRA '
94. * COMBES Simon Xelliss-Roubaix Lille Metropole FRA '
95. VERGAERDE Otto Alpecin-fenix BEL '
96. * MEENS Johan Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
97. HIVERT Jonathan BB Hotels P/b Ktm FRA '
98. MANZIN Lorrenzo Totalenergies FRA '
99. * FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo TeamArkea-Samsic COL 27’00”
100. * LAFAY Victor Cofidis FRA 27’03”
101. * ROPERO MOLINA Alejandro Eolo-kometa Cycling Team ESP '
102. CARDIS Romain St Michel-Auber 93 FRA 27’51”
103. * IRIBAR JAUREGI Unai Euskaltel-Euskadi ESP 27’55”
104. CENTRONE Ivan Xelliss-Roubaix Lille Metropole LUX 27’56”
105. * WILLEMS Jago Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
106. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio Euskaltel-Euskadi ESP '
107. BRAND Sam Team Novo Nordisk GBR '
108. PERON Andrea Team Novo Nordisk ITA '
109. DUVAL Julien Ag2r Citroen Team FRA '
110. * HAILEMICHAEL Kinfe Delko ETH '
111. DE VREESE Laurens Alpecin-fenix BEL '
112. * DALLA VALLE Nicolas Bardiani Csf Faizane` ITA '
113. VALLEE Boris Bingoal Pauwels Sauces Wb BEL '
114. * RIVI Samuele Eolo-kometa Cycling Team ITA '
115. GUILLONNET Adrien St Michel-Auber 93 FRA '
116. QUINTANA Dayer TeamArkea-Samsic COL '
117. HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk FIN 38’51”
118. * VAN ELZAKKER Wout Vini Zabu` NED 40’16”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments