fot. Szymon Gruchalski/Lang Team

Tour de Pologne 2021 już za niespełna tydzień. Z przyjemnością możemy ogłosić, że do Polski w bardzo mocnym składzie wybiera się belgijski zespół Deceuninck – Quick Step.

W składzie brakuje co prawda zwycięzcy z edycji 2020 – Remco Evenepoela, ale za to jest on bardzo godnie zastąpiony. Deceuninck – Quick Step z pewnością jest w stanie powalczyć o wygranie każdego z etapów, a liderem na klasyfikację generalną wydaje się być João Almeida. Portugalczyk świetnie powinien poradzić sobie z naszymi podjazdami, a jazda indywidualna na czas jest jego bardzo mocną stroną.

Jeśli chodzi o pozostałe rozstrzygnięcia to liderem na sprinty powinien być odbudowujący się ostatnimi czasy Álvaro José Hodeg. Gdyby zabrakło z jakiejś przyczyny Kolumbijczyka na starcie Tour de Pologne to na liście rezerwowej belgijskiego zespołu znajdziemy m.in. Marka Cavendisha.

Jeśli chodzi o trudniejszy teren to w Przemyślu o wygraną etapową powalczyć może także Andrea Bagioli bądź Mikkel Frølich Honoré, z kolei katowicka czasówka wydaje się być wprost stworzona dla Rémi Cavagnii. Nie ma co ukrywać, ten zespół jest zdolny do wygranych w każdym terenie!

Wstępny skład zespołu Deceuninck – Quick Step na 78. edycję wyścigu Tour de Pologne (9 – 15 sierpnia 2021 roku):
João Almeida, Andrea Bagioli, Rémi Cavagna, Álvaro José Hodeg, Mikkel Frølich Honoré, Pieter Serry, Stijn Steels.

Ostateczny skład poznamy na 72h przed startem wyścigu. Jeśli nie pamiętacie trasy to pisaliśmy o niej TUTAJ. Relacje i transmisje tekstowe na żywo z każdego etapu 78. Tour de Pologne znajdą Państwo w naszym serwisie.

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
puppi mila
puppi mila

szkoda ,ze nie podaliscie trasy wyscigu , normalnie tak sie robi.

Marek Bala
Admin
Marek Bala
Reply to  puppi mila

I tak robimy, przeczytaj newsa do końca. Pozdrawiamy 😉

Jan
Jan

I znowu dla Eurosportu ważniejsze są (wg programu podanego przez To&Owo) niższej chyba rangi wyścigi w Danii i Norwegii … nie licząc powtórek z Giro, TdF i kilku pomniejszych! Zatem widzowie z innych krajów znów nie będą mieli okazji podziwiać piękna polskiej ziemi … chyba że będą mieli możliwość oglądania Tour de Pologne w polskiej telewizji TVP Sport? W co wątpię … przestańmy zatem truć o roli propagatora uroków Polski przez TdP! Tak panie Lang?