HRE Mazowsze Serce Polski
fot. HRE Mazowsze Serce Polski

W 6-osobowym składzie kolarze HRE Mazowsze Serce Polski rozpoczną już dzisiaj zmagania w czteroetapowym wyścigu Tour of Szeklerland (2.2). Bronić sukcesu sprzed roku będzie Jakub Kaczmarek.

Trasa tegorocznej edycji rumuńskiego wyścigu różni się jednak od tej z zeszłego roku – na kolarzy czekają cztery stosunkowo płaskie etapy, na których świetnie czuć powinien się Alan Banaszek. W takim terenie wicemistrz Polski z Kartuz będzie mógł liczyć na wsparcie kuzynów – Adriana oraz Norberta, ale także Tobiasza Pawlaka. Trudniejsze elementy trasy wykorzystać będą chcieli Adam Stachowiak oraz wcześniej wspomniany Kaczmarek.

Przed rokiem w prologu zwyciężył Adrian Kurek, na trasie pierwszego etapu 3. miejsce zajął Norbert Banaszek, a na drugim etapie po solowym rajdzie triumfował Kaczmarek. “Bobo” zajął również 2. miejsce na odcinku jazdy indywidualnej na czas, dzięki czemu sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Skład HRE Mazowsze Serce Polski na Tour of Szeklerland (04.08-07.08.2021):
Alan Banaszek, Adrian Banaszek, Norbert Banaszek, Jakub Kaczmarek, Norbert Pawlak, Adam Stachowiak.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal

Alan Banaszek jedzie na 2.2 które trwa do 7 sierpnia i potem 9 sierpnia zaczyna TdP? To pomyłka czy nie jedzie TdP? Chyba że chce się specjalizować wyłącznie na poziomie 2.2?