Fot. Damian Ługowski / Race Around Poland

3 sierpnia 2021 r. o godz. 13.33, na mecie zlokalizowanej w Obórkach koło Warszawy,  zameldowała się Agata Wójcikiewicz, zajmując pierwsze miejsce w najtrudniejszej oraz najlepiej obsadzonej kategorii solo unsupported w trwającym właśnie Race Around Poland. Na morderczej trasie liczącej 3600 km oraz 33.100 m przewyższeń zaliczyła czas 241:15:23 zostawiając daleko w tyle pozostałych w wyścigu zawodników, Jacka Witeskę oraz Roberta Woźniaka.

Na mecie w Obórkach powitali nową ultrakolarską mistrzynię organizatorzy, oraz m.in. członkowie zespołu Flahute.cc by E100, a następnie odeskortowali ją na metę honorową gdzie czekali już na nią Panowie Bartosz Dominiak oraz Piotr Zalewski, Zastępcy Burmistrza Ursynowa, a także Mateusz Przygodzki, w imieniu organizatorów, którzy dokonali dekoracji Agaty oraz wręczyli jej puchar.

Organizowany w tym roku we współpracy z Red Bull, Manaslu Outdoor oraz Hostersi Race Around Poland to najdłuższy ultrakolarski wyścig w Polsce, który wystartował 24 lipca z Warszawy. Na pełnym dystansie rywalizację rozpoczęło 21 zawodników w trzech kategoriach: sztafeta 4-os (Flahute.cc by E100 Team), zawodnik solo ze wsparciem jednego samochodu, czyli kategoria solo semi-supported (Arvis Sprude z Łotwy oraz Arvis Team), oraz 16 zawodników solo unsupported, czyli takich którzy podjęli się przejechać całą trasę bez korzystania ze wsparcia. Limity wyścigu są wyśrubowane i wynoszą odpowiednio 8 dni dla sztafet, oraz 12 dni dla zawodników solo (ze wsparciem i bez), co oznacza odpowiednio 300 i 400 km do przejechania dziennie.

Spośród 16 zawodników startujących bez wsparcia, poza Agatą Wójcikiewicz szansę na dokończenie całej pętli ma jeszcze tylko dwóch zawodników. Pozostali zakończyli rywalizację wcześniej, zaliczając odcinki liczące od 300 do 1500 km, w tym niesłychanie trudny trawers wzdłuż południowej granicy Polski, gdzie skumulowana została zdecydowana większość koniecznych do pokonanie na trasie przewyższeń. Kończąc rywalizację najczęściej zapowiadali powrót i poprawę tegorocznego wyniku w kolejnych edycjach wyścigu, na które można się zapisać za pośrednictwem strony internetowej organizatora www.racearoundpoland.pl.

Zapraszamy do śledzenia fotorelacji z tej rywalizacji na profilu wyścigu na FB (https://www.facebook.com/racearoundpoland) oraz na Instagramie (https://instagram.com/racearoundpoland) .

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jaś
Jaś

Drobna korekta. Piszecie „8 dni dla sztafet, oraz 12 dni dla zawodników solo (ze wsparciem i bez), co oznacza odpowiednio 300 i 400 km do przejechania dziennie.”, a powinno być „odpowiednio 400 i 300 km”. Mniej dni odpowada większej liczbie km i odwrotnie.

Obserwator
Obserwator

Naprawdę czytam i zaczynam się już gubić. To było w Polsce? Bo i nazwa wyścigu i kategorie itp. to jakby nie w kraju nad Wisłą. Język sobie można złamać no i domyślać się trzeba co te nazwy znaczą.

Szymon
Szymon

20 sierpnia startuje MRDP. 75 zawodników dystans 3200 km.